Apple, Thor: Ragnarok filmini yanlışlıkla sızdırıldı

Apple, Thor: Ragnarok filmini yanlışlıkla sızdırıldı

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 23.01.2018 - 10:21
Thor: Ragnarok'un internete düşmesinin suçlusu Apple.

Thor: Ragnarok'un yanlışlıkla sızdırılması dün büyük bir korsan dalgası başlattı. 19 Şubat tarihine kadar yayınlanmaması gereken filmin sızdırılmasının asıl suçlusu ise korsancılar değil Apple'ın ta kendisi. Apple cihazlarında Vudu ve MoviesAnywhere programlarını kullanan ve Thor: Ragnarok filmini ön sipariş yapan kullanıcılar, dün sabah filmi iTunes hesaplarında izlenebilir durumda olduğunu gördü. Normalde filmin dijital yayınlanma tarihi 19 Şubat iken bu durumun yaşanması tabi ki planlanmış değil.

Apple, Thor Ragnarok'u sızdırdı

Doğal olarak yüksek kalite çözünürlük ile internetin yolunu tutan film, The Pirate Bay gibi torrent sitelerinde mevcut. Saatler içerisinde binlerce indirmeye ulaşan Thor: Ragnarok, film sitelerinde de yayınlandı. Filmi ön sipariş yapan bir Reddit kullanıcısı: "Thor: Ragnarok filmini dün Vudu üzerinden ön sipariş yaptım. Ancak, film iTunes'ta izlenebilir duruma geldi. Normalde bunun olmaması lazım. Ama, ben filmi HD olarak izleyebiliyorum. Doğal olarak filmi indirdim. Çünkü, bunun bir hata olduğunu ve filmin 20 Şubat'ta çıkması gerektiğini biliyordum." yorumunu yaptı. Bakalım konu hakkında Apple'dan ve Disney'den açıklama gelecek mi?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 08:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2018 11:08
Ben önceden indirenlerdenim kaç kez denedim izin vermiyor.Yalan haber bence bu.Haberi okuyunca yine denedim ekranda Babayı alırsınız yazdı:P
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2018 18:13
Viral mi yoksa skandal mı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2018 15:30
Apple Disney'e yüklü miktar tazminat öder artık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2018 12:22
Reklam dır o reklam
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×