Araştırmalara göre yaşlı oyuncuların sayısı artıyor

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 13.04.2021 - 16:37
Araştırma bulgularına göre yaşlı oyuncuların sayısı her geçen yıl bir önceki yıla nazaran artış gösteriyor.

Araştırma bulguları öyle gösteriyor ki yaşı 55-64 arası olan oyuncuların sayısı günden güne artıyor. Yeni veriler, bu yaş aralığındaki daha fazla insanın her zamankinden fazla video oyunu oynamasıyla birlikte oyuncuların yaş ortalamasının da arttığını gösteriyor.

Yaşlı oyuncuların sayısı artışta

Pazarlama araştırma şirketi Global Web Index'in yeni bir raporu, 55-64 yaş demografisinin 2018'den bu yana %32 büyüdüğünü ortaya koydu. Bu sadece üç yılda üçte birin biraz daha altında bir büyüme. Son zamanlarda oyunculuğun evriminde çeşitli faktörlerin rol oynadığını gördük. Küresel oyun popülasyonundaki bu değişiklikler mobil oyun sayılarının artışıyla birlikte değişen dünya ve elbette COVID-19 pandemisinin ziyadesiyle etkisiyle yaşandı. (VG247 Aracılığıyla)

Söz konusu çalışma dünyanın çeşitli bölgelerinden 19.500'ün biraz altında bir örneklem büyüklüğünde yapılmıştır. GWI raporuna göre internet bağlantısı olan insanların yüzde 86'sı web'i oyun oynamak için kullanıyor ve büyükanne ve büyükbabaların %24'ü akrabalarıyla oyun oynamayı "aile aktivitesi" olarak gördüklerini belirtiyor.

Araştırmalara göre yaşlı oyuncuların sayısı artıyor

GWI Spor ve Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı David Belia, GameIndustry.biz'e "Oyuncular medyada genellikle belirli bir şekilde tasvir ediliyor, ancak birçok klişede olduğu gibi onlar sizin sandığınız kişi olmak zorunda değiller" dedi.

Oyuncuların yaş ortalamasının yükselmesi aslında şaşıtrıcı değil. Sonuçta oyun on yıllar önce doğru bir şekilde hayatımıza girdi ve o zamanlar hobiye aşık olan kullanıcılar artık yaşlanıp kaliteli birer fermente üzüm suyu gibi zarif bir şekilde olgunlaştılar. Aynı zamanda yeni nesiller de bu kültüre büyük ilgi gösterdi ve oyunculuk bugünkü halini aldı.

Daha da iyisini söyleyelim mi? Oyun oynamanın yaşlı insanların beyinlerini keskin tutabildiği ve insanları yaşlandıkça tekrar çok görevli (MultiTasking) olmaları için eğitebildiğini kanıtlanmıştır. Yine de zarafetle yaşlanmak ve aklınızı korumak istiyorsanız, oyunların incelemelerini okuyup kendiniz için "daha az stresli" olanları bulabilirsiniz.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 09:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 12:22
Ben burada kalırsam ölürüm zaten 50 yi zor görürüm :D Ya açlıktan, ya serseri kurşundan, ya stresten vs vs. O yüzden sorun yok. Olur da buradan gidebilirsem 60-70 imde iyi kötü basit de olsa bir şeyler oynarım :)
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 10:53
Ben 60 yaşında bi danimarkalıyla 2 yıldır oyun oynuyorum lan :D tabi arttı
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2021 11:33
Ayıptır sorması hangi oyunları oynuyorsunuz birlikte oynabiliriz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.04.2021 00:43
Çok şükür!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.04.2021 22:24
Ellerinize sağlık çok sık içerik üretip git gide kendinizi geliştiriyorsunuz. Yapıcı bi eleştiri olarak, son paragraftaki gibi verdiğiniz bilgilerde kaynak belirtmeniz kesinlikle önemli
-----------------
Çok teşekkürler, gerekli düzenlemeyi yapacağım :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Araştırmalara göre yaşlı oyuncuların sayısı artıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×