ASRock, RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 12.03.2021 - 15:33
Dünyanın önde gelen anakart üreticilerinden ASRock, RDNA 2 mimarisinden gücünü alan RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu.

Dünyanın önde gelen anakart üreticilerinden ASRock, Radeon RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu. 7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen Phantom Gaming D 12GB OC, Challenger Pro 12GB OC ve Challenger D 12GB ekran kartları, AMD'nin RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor. DirectX 12 Ultimate desteği ise, oyunları yeni bir gerçekçilik düzeyine yükseltmek için ışın izleme, hesaplama ve rasterleştirilmiş efektlerin güçlü bir karışımını oyuncuların kullanıma sunuyor. Ekran kartları, 1440p çözünürlükte oyun deneyimi için tasarlanmış.

Orta üst segmente konumlandırılan Phantom Gaming D 12GB OC ekran kartı, AMD'nin Navi 22 GPU'suna sahip ilk ekran kartı olacak. Verimli ısı dağılımı sağlamak için üçlü fanlı Phantom Gaming 3X soğutma çözümünü kullanan kart, güçlendirilmiş metal çerçeve ve arka plakayla birlikte geliyor. Ayrıca, kullanıcıların aydınlatma efektlerini tamamen özelleştirmesine ve kontrol etmesine olanak tanıyan Polychrome SYNC teknolojisini destekliyor. Mat siyah ve kırmızı renk karşımının yanı sıra hız aşırtmalı varsayılan ayarlarla bir araya gelen Phantom Gaming 12 GB OC, 1440p oyunlarda NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti ekran kartı ile rekabet edecek.

ASRock, RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu

ASRock, RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu

7 nm fabrikasyon sürecinde üretilen Challenger Pro 12GB OC ekran kartı, Smart Access Memory desteğine sahip RDNA 2 mimarisinden gücünü alıyor. 192-bit veri yolunda 16 GB/s bellek bant genişliğine sahip ekran kartına 12GB GDDR6 video belleği, 64 ROP ve 160 TMU ünitesi eşlik ediyor. Üç fanlı soğutma çözümü ve AsRock'un verimli ısı dağılımı için tasarladığı Striped Axial özelliği sayesinde Super Alloy bileşenleri, istikrarlı ve uzun vadeli çalışmaya olanak tanıyor. Challenger Pro 12GB OC ekran kartı, verimli çalışmaya değer veren kullanıcılar için birinci sınıf bir seçenek haline geliyor.

Challenger Pro ile benzer özelliklere sahip olmasına rağmen Challenger D ekran kartı, verimli ısı dağılımı için termal temas alanını en üst düzeye çıkarmak için ısı borularının yanı sıra sessiz ve güvenilir çalışma için metal bir arka plaka ve Super Alloy bileşenlerini kullanıyor. Bu da, Challenger D 12GB ekran kartını genel kullanıcılar için ideal bir alternatif haline getiriyor.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2021 00:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.03.2021 18:48
20000 TL asagı olmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
ASRock, RX 6700 XT serisi ekran kartlarını duyurdu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×