ASUS GTX 780 Ti DirectCU II ekran kartını sunar

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II ekran kartını sunar

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 17.12.2013 - 15:12
%30 daha soğuk, 3 kat daha sessiz ve %6 daha hızlı performans
ASUS, yepyeni grafik işlemci GeForce GTX 780 Ti ve daha soğuk, sessiz ve hızlı performans için ASUS'a özgü DirectCU II teknolojisi ile donatılan yeni ekran kartı GTX 780 Ti DirectCU II'yi tanıttı.
GeForce GTX 780 Ti GPU'nun sahip olduğu %25 daha fazla CUDA (Compute Unified Device Architecture) çekirdeği ve 1020MHz'e arttırılmış saat hızı sayesinde ASUS GTX 780 Ti öncellerine kıyasla çok daha olağanüstü bir oyun performansı sunuyor.

ASUS'a özgü dahili DirectCU II teknolojisi sayesinde GTX 780 Ti DirectCU II, Battlefield 4™ oyunu sırasında referans alınan ekran kartlarına kıyasla %30 daha soğuk, üç kat (3X) daha sessiz ve %6 daha hızlı performans sergiliyor.

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II ekran kartını sunar
ASUS'a özgü DirectCU II termal ve CoolTech fan teknolojileri ile daha hızlı ve daha sessiz oyun deneyimi
GTX 780 Ti grafik işlemciye sahip bir ekran kartında DirectCU II teknolojisini sadece ASUS sunabiliyor çünkü DirectCU II ASUS'a özgü bir teknoloji. Bu yenilikçi termal teknoloji ile 10mm'lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor.

Daha da fazla soğutma için GTX 780 Ti DirectCU II referans ürüne kıyasla %220 daha büyük bir soğutucu ile tescilli CoolTech fan ile donatıldı. Fan, sahip olduğu içte radyal ve dışta çiçek tipi kanat yapısı ile hibrit kanat ve yatak tasarımı sayesinde soğutmayı hızlandıran ve çok daha istikrarlı bir grafik performansı sağlayan çok açılı hava akışı sağlıyor.

ASUS'a özgü tüm bu yenilikler sayesinde GTX 780 Ti DirectCU II referans alınan kartlara kıyasla %30 daha soğuk, üç kat (3X) daha sessiz ve %6 daha hızlı çalışıyor; AAA oyunlar oynanırken çok daha az gürültü ile daha hızlı ve kararlı performans sergiliyor.

Çok daha kararlı performans için mükemmel güç kaynağı

GTX 780 Ti DirectCU II'de bulunan bir diğer ASUS'a özgü teknoloji ise DIGI+ voltaj düzenleyici modül (VRM). 10 aşamalı güç tasarımına sahip DIGI+ VRM, referans tasarımlara kıyasla gürültüyü %30 azaltırken güç verimliliğini %15 arttırıyor. DIGI+ VRM ayrıca voltaj düzenleme torelansını genişletiyor, referans ürüne kıyasla toplam kararlılık ve kullanım ömrünü iki buçuk kat (2,5X) arttırıyor.

ASUS, DIGI+ VRM'yi en üstün kalitede bileşenlerle tasarladı. DIGI+ VRM oldukça zor aşınan polimerize organik yarı-iletken kapasitörler (POSCAP'ler) ile üretildi ve GTX 780 Ti DirectCU II alüminyum arka plaka ile çalışma gürültüsünü daha da azaltırken dayanıklılığı, kararlılığı ve hız aşırtma olasılıklarını arttırıyor.

ASUS GTX 780 Ti DirectCU II ekran kartını sunar
GPU Tweak aracı kolay ve güvenli özel hız aşırtma fırsatları sunuyor
GTX 780 Ti DirectCU II, ASUS ekran kartlarına özgü GPU Tweak aracı ile donatıldı.
Bu kullanımı kolay araç sayesinde kullanıcılar GTX 780 Ti grafik işlemciden en iyi performansı almalarını sağlayacak birçok benzersiz ayara erişebiliyorlar. Grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilme bu ayarlardan sadece birkaçı. Bu sayede hız aşırtma yapmak hem daha kolay hem de daha güvenli hale geliyor.

Ayrıca, GPU Tweak Streaming aracı sayesinde kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

Satış yerleri ve fiyat
ASUS GTX 780 Ti DirectCU II, Aralık 2013'ten itibaren dünya çapında satışa sunulacak.

TEKNİK ÖZELLİKLER:
GTX780TI-DC2OC-3GD5    
•NVIDIA GeForce GTX 780 Ti
•PCI Express 3.0
•OpenGL 4.4
•3 GB GDDR5 Bellek
•1020MHz çekirdek hızı (arttırılmış)
•2880 CUDA çekirdekler (stream işlemciler)
•7000MHz bellek hızı
•DVI-/DVI-D çıkışı
•HDMI çıkışı
•DisplayPort çıkışı    

- Basın Bülteni
Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 02:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×