1/2

ATV Offroad Fury: Blazin' Trails

Ata Benli
Ata Benli 3.06.2010 - 12:31
ATV'ler avucunuzun içinde...
Platformlar PSP
ATV Offroad Fury: Blazin' Trails
  • Yapımcı - Yayıncı Climax - SCEA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 85
Artılar Grafikler gayet güzel. Yarışlar heyecanlı.
Eksiler Özel hareketleri yapmak ve oyun genel olarak zor.

Henüz Türkiye’de fazla yaygınlaşmamış olsa bile, PSP’de çok sayıda yarış oyunu var. Fakat Atv Offroad Fury: Blazin’ Trails, PSP’nin ilk ve tek off-road yarış simülasyonu. Tek kişilik oynanışı bizi pek tatmin etmese de Online olarak büyük bir zevkle oynayabilirsiniz. Eğer kirli pistlerde, kurumuş bataklıklarda doyasıya yarışmak ve akrobatik kombolar yapmak isterseniz, Atv Offroad Fury: Blazin’ Trails tam size göre!

Zoru sevenlere

Daha başlar başlamaz sizi ilk şok edecek şey, oyunun zorluk derecesi. Training oldukça zor. İşin doğrusu oyun genel olarak çok zor. Yapımcılar akrobatik hareketleri ön plana vermeye çalışmışlar fakat önemli olan yarışı birinci bitirmek. Bu yüzden hareketler boşuna düşünülmüş gibi. Tek sağladığı yarar; puan kazandırması ve bu puanlarla ünlü Atv yarışçıları ile Atv’lerin yer aldığı kartların açılması.

Tek kişilik oyunda ister tek başınıza yarışın, isterseniz de Championship turnuvasına katılın. Karar sizin ancak tek başına yarış bir süre sonra sıkıcı olacağından Championship’e girmenizi tavsiye ediyorum. Atv Offroad Fury: Blazin’ Trails’ın zorluğundan bahsetmiştim. Championship’e girince zorluk derecesi seçmeniz isteniyor. Hemen sevinmeyin çünkü Easy (Kolay) seçeneği yok J. Normal ve Hard (Zor) var. Ben oyunu “Normal”’de çok zor bitirdim. “Hard”’da ise bitiremeyeceğime eminim.

Özel hareketler renk katmış

Yön tuşları veya analog ile kontrol edebiliyorsunuz Atv’nizi. X tuşu ise tahmin ettiğiniz gibi gaz. Rakiplerinize çarparak onları düşürebilir ve geride bırakabilirsiniz. Düşüşler gerçeğe çok yakın. Ayrıca düştükten sonra kalkmanızda bir hayli zor ve uzun oluyor. Dolayısıyla otomatik olarak sonuncu oluyorsunuz. Dönüş tuşlarına çok uzun basarsanız Atv’niz çok fazla kayıyor ve yoldan çıkıyorsunuz. Tümseklerden zıplayınca R veya L tuşuna basılı tutup, Üçgen – Kare – Yuvarlak - X tuşlarından herhangi birine bastığınızda değişik akrobatik hareketler yapabiliyorsunuz. Pek fazla üst üste hareket yapmanız halinde ise yere çakılmanız kaçınılmaz.

Diğer Atv veya off-road yarış simülasyonlarında olduğu gibi, Atv Offroad Fury: Blazin’ Trails’da da pist dışına çıkıp başka bir yola girip devam edemiyorsunuz. 5 saniye içinde çıktığınız yola dönmeniz lazım yoksa oyun sizi çok daha geri bir yerden başlatıyor. Blazin’ Trails ilk başta çok zor gelse de, zamanla alışıyor ve oynamaktan çok büyük zevk alıyorsunuz. Bu yüzden “Bu oyun çok zor! En iyisi Need For Speed Underground: Rivals alıp oynayayım.” demeyin, yoksa çok üzülürsünüz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×