Back 4 Blood betasını oynadık

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.08.2021 - 15:10
Left 4 Dead yapımcılarının yeni oyunu Back 4 Blood betası başladı. Biz de deneyip oyunun genel dinamiklerini değerlendirdik.

Back 4 Blood beta aşamasıyla bile doya doya oynayacağımız yeni bir zombi oyunumuz olacağını göstermiş oldu. Daha beta sürecinde bile Steam üzerinden en çok oynanan oyunlardan biri olmayı başaran oyunun bu beta aşamasına biz de Merlin'in Kazanı olarak katılma şansı elde ettik. Bu videomuzda da oyunun genel dinamiklerine ve betada sunulan içeriğine daha yakından bakıyoruz.

Back 4 Blood betasını oynadık

Back 4 Blood, Evolve ile başarısız bir dönem geçirmiş olsa da Left 4 Dead oyunları ile hatırlayacağımız Turtle Rock stüdyosunun yeni oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Zaten oyunun genel yapısına ve dinamiklerine baktığımızda da aslında Left 4 Dead serisinin ruhani devamı bile diyebiliriz. Bu serinin hakları tabi ki Valve firmasında olduğu için Turtle Rock bu sefer kendi IP'sini oluşturmuş ve benzer bir işleyiş ile karşımıza çıkmış.

Co-op olarak oynanabilen hikaye görevleri dışında çoklu oyuncu modlarına da sahip olan Back 4 Blood oyununun genel özellikleri şu şekilde;

Eşli Oyun Hikâyesi

4 oyunculu eşli oyun hikâyesiyle gitgide zorlaşan görevlerin olduğu, devamlı değişen, korkunç bir dünyada mücadele ederken hayatta kalabilmek için birlikte çalışmalısınız. Toplamda 3 arkadaşınla birlikte oyna veya tek başına savaşta ekibine liderlik et. Bağışıklık sahibi, özelleştirilebilir 8 Temizleyiciden birini ve geniş ölümcül silah ve öge yelpazesinden istediğini seç. Nihai sonunu getirmeye çalışan, gitgide güçlenen yaratıklara karşı stratejini geliştir.

Back 4 Blood betasını oynadık

Çok Oyunculu Mücadeleci Oyun

PVP savaşlarda arkadaşlarınla birlikte veya onlara karşı oyna. Özel yeteneklere sahip bir Temizleyici veya korkunç bir Ridden olarak oyna. Her iki tarafın da kendine özgü silahları, becerileri ve özellikleri vardır.

Olağanüstü Yeniden Oynanabilirlik

Özelleştirilmiş desteler oluşturmaya olanak tanıyan, gelen farklı oluşumlarla daha zorlu savaşların altından kalkmanı sağlayan yepyeni bir "rogue-lite" Kart Sistemi. Oyuncunun eylemlerine göre kendini sürekli ayarlayan Oyun Yöneticisi sayesinde heyecanlı görevler, olağanüstü oynayış çeşitliliği ve aralarında mutasyon geçirmiş 7 metrelik elebaşlarının da bulunduğu güçlü Ridden birlikleri seni bekliyor.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 08:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2021 12:51
Walla bedava oynamam çok yavan boş oyun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 15:27
Çok velet işi duruyor ya.. Biraz daha ciddiyet beklerdim açıkçası da imkansız artık anladığım.. Neyse genel olarak gideri var gibi, gamepass'e gelirse denerim :)
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2021 07:39
15.27 sanırım sen Left4Dead i bilmiyorsun. Bu oyun, Left4Dead in devamı gibi birşey. Aynı yapımcıların oyunu.
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 22:48
Ciddilikten kastın nedir? Oyunun amacı gruplarca zombiye karşı hayatta kalma. Nasıl bir değişiklik istiyorsun?
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 15:58
Gelirse kesin denerim işte de dediğim gibi biraz daha ciddi bir şeyler beklerdim de. Zor bu zamanda artık, kabullenmem gerek.
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 15:30
İlk günden çıkar çıkmaz GamePass konsol ve PC tarafına gelecek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 23:45
Usta baya iyi oynamışsın da takımın tam seçmece gelmiş şansına XD
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 23:04
XBOX <3 Çıktığı gün Gamepass'e geliyor..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 16:42
şimdi bekleye durki ps6 dönemini
nediyodu reis
Kalan Karakter : 300 Gönder
Back 4 Blood betasını oynadık

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×