Baldur's Gate 3 Mod Desteği Geliyor

Tunay Şahin 3.06.2024 - 23:36
Baldur's Gate 3 için resmi mod desteği Eylül ayında geliyor. 7. yama ile mod yapımcılarına geniş imkanlar sunulacak.

Larian Studios'un popüler RPG oyunu Baldur's Gate 3 resmi mod desteği, 7. yamanın Eylül ayında gelmesiyle nihayet oyunculara ve içerik üreticilerine sunulacak. Larian, mod desteğinin ne zaman geleceğini, neler sunacağını ve oyunun geleceğine dair beklentileri özetledi.

Baldur's Gate 3 Mod Desteği Eylül'de Geliyor

Larian Studios, Baldur's Gate 3 için resmi mod desteği getirecek olan 7. yamanın Eylül ayında geleceğini duyurdu. Bu yama, oyuncuların ve mod yapımcılarının oyuna ekleyebileceği içerikleri on kat genişletecek. Oyuncular, karakterleri kişiselleştirmekten, Unutulmuş Diyarlar'a nükleer silahlar eklemeye kadar birçok yaratıcı modifikasyon yapabilecekler.

Baldur's Gate 3 Mod Desteği Geliyor

7. yamanın gelmesiyle birlikte, modlama araçları için kapalı alfa 3 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve zamanla daha fazla mod yapımcısına davetiye gönderilecek. Temmuz ayında ise Baldur's Gate 3 mod yazarlarının yanı sıra tüm oyuncuların PC'de kaydolup testlere katılabileceği bir kapalı beta süreci başlayacak.

Larian, "Yeni modlama hattımız, geliştirilmiş uyumluluk, araçlar ve dokümantasyon ile Baldur's Gate 3'ün yayınlandığı tüm platformlarda modlara erişmek ve yönetmek için hem oyuncular hem de içerik oluşturucular için uygun bir yol sağlamayı amaçlıyor" diye belirtiyor.

Mod.io ile Sorunsuz Deneyim

Resmi mod desteği, Mod.io platformu üzerinden sağlanacak ve bu sayede uyumsuzluk ve kararlılık sorunları minimize edilecek. Mod.io, içerik yüklemek, barındırmak, yönetmek ve denetlemek için gerekli altyapıyı sunarak BG3 modlarının sadece PC'de değil, tüm platformlarda sorunsuz çalışmasını sağlayacak.

Oyuncular, resmi modlama araçlarıyla zırhlar, silahlar, sınıflar, büyüler ve özel zar görünümleri gibi çeşitli modifikasyonlar yapabilecek ve bu içerikleri kolayca paylaşabilecekler. Larian, "Kendi resmi hattımız dışında modlamayı asla engellemeyeceğiz, ancak kendimizinkini uygulamak uyumluluğu artıracak ve bize Baldur's Gate 3'ü oynadığınız her yerde çalışacaklarından emin olma fırsatı verecek" diye ekliyor.

Baldur's Gate 3 resmi mod desteği Eylül ayında geliyor. Mod yazarları için kapalı alfa 3 Haziran Pazartesi günü başlarken, daha geniş katılım için kapalı beta Temmuz ayında başlayacak.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2024 16:30
Kalan Karakter: 300 Gönder
Baldur's Gate 3 Mod Desteği Geliyor
İlginizi Çekebilir