Battlefield 2042 oynanış videoları sızdırıldı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 16.08.2021 - 11:07
Battlefield 2042'nin teknik testine katılmaya hak kazanmış olan oyuncular, Battlefield 2042 oynanış videolarını sızdırmaya başladı.

Electronic Arts tarafının ünlü Battlefield serisinin en son çıkacak olan oyunu Battlefield 2042'nin teknik test aşamasından oynanış videoları sızdırılmaya devam ediyor. 23 Ekim 2021'de çıkması beklenen yeni nesil Battlefield'ın teknik testine katılmaya hak kazanmış olan kullanıcılar, oyunun videolarını YouTube üzerinden sızdırmaya başladı. Duruma sinirlenen Electronic Arts tarafıysa, Battlefield 2042 oynanış videolarını sızdıran bazı kullanıcıların erişimlerini engellediklerini ve ileride kalıcı olarak banlanabileceklerini öne sürdü.

Battlefield 2042 oynanış videoları sızdırıldı

Oyunun yaklaşık sekiz dakikalık bir oynanış videosunu paylaşan YouTube kullanıcısı, oyunu düşük detay grafik ayarlarında oynadığını da belirtmekte. Yaklaşık olarak sekiz dakikalık bir helikopter oynanışı görmekte olduğumuz videoda, oyunun havadan savaşlarına dikkat çekiliyor. Videoda, grafiklerin düşük seviyede olduğunu, ses efektlerinin ve çeşitli animasyonlarında henüz rayına oturmadığını görüyoruz; fakat bunun teknik bir testten ibaret olduğunu ve finalde piyasaya sürülecek olan oyunun çok daha gelişmiş olacağını da unutmamakta fayda var. Serinin gelecek temalı oyunu, 2021 yılı içerisinde çıkacak olan en çok beklenen ve en büyük oyunlardan bir tanesi.

Battlefield 2042 oynanış videoları sızdırıldı

Ayrıca videoyu paylaşan YouTube kanalının sahibi, ''Bu sadece bir donanım testi. Pek çok detay ve fonksiyon devre dışı, ayrıca oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum. Bu oyun hakkında endişelenmiyorum; çünkü tam sürümü gerçekten çok iyi olacak.'' şeklinde bir açıklama da yapmış. Battlefield 2042 oynanış videolarından bir tanesini sızdırdığı için muhtemelen bir daha herhangi bir kapalı betaya davet edilmeyecek olan kullanıcı, oyunu genel olarak beğendiğini söylüyor.

EA topluluk yönetiminin başı olan Adam Freeman, teknik test öncesi Twitter üzerinden bir yazı paylaşmış ve katılan oyuncuların gizlilik sözleşmesi imzaladıklarını bildirmişti. Bu gizlilik sözleşmesini çiğneyip, Battlefield 2042 oynanışı gibi çeşitli sızıntıların sonuçları olabileceğini hatırlatmış ve uyarmıştı. Sızıntı yapan kullanıcıların gelecekteki EA teknik testlerine, Battlefield 2042'nin betalarına ve hatta oyunun tamamına erişimi kaybetme riskleri bulunuyor.

Battlefield 2042 oynanış videoları sızdırıldı

İmzalanmış olan gizlilik sözleşmesinin; videolar ve ekran görüntüleri gibi her türlü içeriği içerdiğini hatırlatan Adam, EA'nin telif hakkı şikayetlerini yayımlama yetkisine sahip olduğunu ve sözleşmeyi çiğneyen herhangi bir kullanıcının çeşitli sonuçlarıyla karşılaşabileceğini de belirtti. Kanalınızın kapanmasına kadar gidebilecek olan bu telif hakkı bildirisinin, Battlefield 2042 oynanış videolarını sızdıran içerik üreticileri için ağır sonuçları olabilir.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.08.2021 14:43
Şu haliyle çok dandik duruyor diyecektim lakin videonun oyunun tam sürümüyle alakası bile olmayacağını okuyunca sevindim. Çok pahalı olmazsa alabilirim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.08.2021 10:01
İyi gibi de her sefer ki gibi bug dolu çıkarsa bu sefer de daha kimse oynamaz bf V rezaletinden sonra... Oynanış tuhaf geldi bana Mw19 daki tactical run sprint i koymuşlar, kayma bilmiyorum bf den ziyade diğer herşeyin karması duruyor Bf4 ü geçemez bence
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 18:22
O silah tutuşu emanet tutuyormuş gibi boşlukta hissettim his yok o havayı alamadım açıkçası ama insaalah duzeltirler yoksa basit kaçacak nerdeyse bf4 üstüne tema değiştirmişler gibi
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 21:07
Bana da biraz öyle geldi açıkçası. Full makyajlı BF4.
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 16.08.2021 16:51
çok iyi be helikopteri kapan yaşadı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2021 15:03
Bildiğimiz sevdiğimiz battlefield işte kötü çıkacağı ihtimalini vermiyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield 2042 oynanış videoları sızdırıldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×