Battlefield V, Türkçe dil desteğine sahip olacak mı?

Battlefield V, Türkçe dil desteğine sahip olacak mı?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 24.05.2018 - 14:08
Kafaları karıştıran sorunun cevabını araştırdık

Dün akşam yapılan özel bir sunum ile duyurulan Battlefield V ile ilgili kafalardaki en önemli sorulardan birisi de Türkçe dil desteğine sahip olup, olmayacağı. 2.Dünya Savaşı döneminde geçen ve co-op moduyla da dikkat çeken oyun için birçok özellik açıklansa da Türk oyuncuların aklındaki soru tabi ki oldukça farklı.

Battlefield V, muhtemelen Türkçe dil desteği ile gelecek mi?

Bu konuda son günlerde birçok haber ortaya çıkmaya başladı. Bazı haber siteleri oyunun Türkçe dil desteğine sahip olmayacağını açıklasa da ortaya çıkan detaylara baktığımızda bunun tam tersi bir işleyiş görüyoruz. Öncelikle bu konuda tabi ki resmi bir açıklama yapılmış değil. Sadece Türkçe için değil, diğer diller için de de doğal olarak bir açıklama yapılmadı. Origin üzerinde her ne kadar dil seçenekleri yer alsa ve Türkçe bu diller arasında bulunmasa da genelde yeni duyurulan oyunlarda benzer bir işleyiş görüyoruz.

Battlefield 1 çıkış tarihi ve detayları

Asıl önemli olan nokta ise Battlefield 1 örneği ve oyunun resmi sitesi. Hatırlarsanız Battlefield 1'de de benzer bir ilerleyiş olmuş ve oyunun Türkçe dil desteği çok daha sonradan açıklanmıştı. Dahası Battlefield serisinin resmi sitesine girdiğimizde Battlefield V açıklamalarının tamamen Türkçe olduğunu da görüyoruz. Oyunun hikaye, oynanış ve diğer tüm detayları tamamen Türkçe olarak resmi siteye eklenmiş durumda. Bu da Türkçe dil desteğinin oyunda olabileceğini gösteren noktalardan birisi. Yine de Türkçe dil desteği için tabi ki resmi açıklamayı beklemekten başka şansımız yok. Umarız Battlefield 1'de olduğu gibi bu oyunda da Türkçe dil desteğine kavuşuruz.

Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 11:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2018 04:07
pislikler de ondan yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2018 13:16
Olmayacak. Batt.1 originde desteklediği dillerde türkçe vardı. Bunda desteklediği dillerde türkçe yok. Yanı boşuna beklemeyin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 02:11
DICE ekibi bence bunun farkına varmışlardır BF1 de Türk oyuncu sayısı azımsanmayacak kadar fazlaydı.
MK Okuru
MK Okuru 26.05.2018 05:26
Farkına varmamaları imkansız zaten. Battlefield V eğer Türkçe olarak gelmezse bilin ki, DICE Türk oyuncularını hiç önemsemiyor demektir. Bu durumda çoğu oyunların Türkçe dil desteğinin gelmemesi, satış oranları ile hiç alakası yok durumunu doğurmaktadır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 22:31
Origin'in Sitesinde şöyle yazmakta; Supported languages
???????, Deutsch (DE), English (US), Español (ES), Français (FR), Italiano, Português (BR) Battlefield 1 hikayesi gereği Türkçe geldi demiştim daha önceden de. İleride belki değiştirebilirler Supported languages kısmını, ama hiç sanmıyorum.
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 20:07
omrkcmn Türkçe gelmesini bende isterim tabii ki, ama olur BF4 sonrası satışlarının iyi gitmesine rağmen Türkçe gelmezse adamlar Türkiye'yi pek umursamıyor demektir. Neyse bekleyip görücez bakalım...
omrkcmn
omrkcmn 25.05.2018 10:29
Hikayesi gereği Türkçe gelmesi saçma. Madem öyle Ac Revelations niçin gelmedi? Bf4 sonrası satışlar iyi gitti ki geldi. Bu işler satışa bakıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.05.2018 22:15
Bir önceki oyunda olup, bu oyunda olmaması mantıksız olurdu zaten
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×