Battlefield'a oyun büyüklüğünde yama

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 21.09.2011 - 12:27
Artık DRM sorunu ortadan kalkıyor
Battlefield 3'ü beklerken PC oyuncularının halen zevkle oynadığı Battlefield: Bad Company 2 için yeni bir yama geldi. 2,6 GB'lık yamada oyunun Steam harici versiyonunda SecuROM DRM özelliği de ortadan kalkıyor.

Bu sabah yayımlanacak olan yamada bu özelliğin yanında birkaç teknik sorunu da düzeltiyor. Battlefield'ın resmi bloğunda yazılanlara göre yama istikrar problemlerine ve performans sorunlarına odaklanıyor. Oyundaki mantık hatalarını düzeltmiyor.

Battlefield'a oyun büyüklüğünde yama
Yamanın büyük bölümü oyunun eski yamalarının bütününü oluşturuyor. Bir nevi eski yamaların tek bir başlık altında toplanması gibi. Yamanın yüklenmesi Steam üzerinden otomatik olarak yapılırken aynı zamanda oyunu kendi otomatik güncelleme programı ile de yapılıyor.

Yamadaki değişikliğiklerin tam listesi şu şekilde:

- Bellek sızıntılarını önlüyor
- Oyun birçok içeriği render'larken oluşan çökmeleri düzeltiyor, bu da bir anlamda çok monitörlü oyunculara destek oluyor.
- Chat ekranında artık lag problemi yok
- Chat ekranının saydamlık ve görüntülenme zamanı artık ayarlar kısmından yapılabiliyor.
- Otomatik girişlerde Clantag'ler hatırlanacak
- Banner URL'ler 252 karakter uzunluğa ulaşabiliyor
- SecuROM Steam olmayan versiyonlardan kaldırıldı
- Ufak performans yükseltmeleri
- PrintScreen ile alınan ekran görüntüler artık Documents/BFBC2/Screenshots kalsörüne atılıyor
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 14:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
Battlefield'a oyun büyüklüğünde yama

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×