Beats

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PS Store'dan kımıl kımıl bir oyun
Platformlar PSP
Beats
  • Yapımcı - Yayıncı SCEE - SCEA
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 73
Artılar Görsel efektler, eğlenceli oynanış
Eksiler Bir süre sonra sıkabiliyor
Bir oyundan çok interaktif müzik uygulamasını andıran Beats, PlayStation Store üzerinden 5$ gibi gayet uygun bir fiyata indirilebilir şekilde sunuldu. Yapım, PSP hafıza kartında bulunan MP3’lerinizi kendi listesine çeken ve onları ritim bazlı aksiyon oyununda kullanan bir yapıya sahip. Böylece oyun boyunca kendi müziklerinizi dinleme keyfine de sahip olmuş oluyorsunuz.

Sade bir ara yüze sahip olan Beats, animasyonlu arka planlara, farklı görsel efektlere ve tabi ki bol miktarda kayan aksiyon tuşlarına sahip. Challenge ve Jamming olmak üzere iki ana moda sahip olan oyunda, Challenge modu standart ritim oyununuzu oluştururken, Jamming modunda serbest sitil takılabiliyorsunuz. Muhtemelen zamanınızın çoğunu bağımlılık yapıcı bir özelliği olan Challenge modunda harcayacaksınız. Yapımda bulunan ya da hafıza kartınızdan seçmiş olduğunuz müziği belirledikten sonra, seçtiğiniz zorluk seviyesine göre oyun sizin için bir ritim hazırlıyor ve ardından müzik giriyor. Böylece ekranda üç farklı hedef belirmiş oluyor. Hedefler ekranın sol orta ve sağından kayarak, ekranın merkezindeki buton noktasına doğru geliyorlar. Hedefler PSP’de bulunan üçgen, daire, çarpı ve kare tuşlarından oluşup, merkezdeki yuvarlak içine geldiklerinde hedef sembolün basılması isteniyor. Her hedef bir tempoyla eşleşiyor ve doğru zamanda doğru sembolün basılması, temponun olması gereken hızında çıkması olarak geri dönüyor.

Disko Partizani

Ekranın sağ tarafında bulunan combo metre ise art arda basılan doğru tempo, yani semboller ile yükseliyor. Bununla birlikte ekranda zaman zaman çıkan özel sembollere de basabilirseniz, kısa süreliğine combo metre fazladan değerlere sahip oluyor. Basılan her başarılı tempo size puan olarak geri döndüğünden, combolar ile ekstra puan kazanmak önemli oluyor. Yapımda birde kendi remixlerinizi hazırlayabileceğiniz kısım bulunuyor. L ve R omuz tuşları ile örneklerin bulunduğu enstrüman bankasına ulaşabiliyoruz. Aynı anda birden fazla örneği kullanabildiğimiz yapımda, çalışmalarımızı kaydetmemiz ve daha sonra dinleyebilmemiz mümkün. Bununla birlikte kayıtlarımızı online ortama yollayarak diğer kullanıcıların beğenisine sunmamızda sağlanmış durumda. Sizlerde diğer kişilerin yapmış olduğu çalışmaları aynı şekilde indirebilmektesiniz. Yaptığınız remixleri ayrıca Challange modunda yeni bir bölüm olarak da oynamanız sağlanmış.

Oyun sırasında arka planda 70 farklı görsel efekt müziğe uygun olarak size eşlik ediyor. Başarıyla yakalanan sembollere kendilerince farklı görsel şekillerde tepki gösteriyorlar. Ayrıca combolar sonucu çok daha göze hoş gelen değişik efektlerde izlenmekte. Multiplayer modunun ve içerik paylaşımının nasıl işlediğini çözmek biraz zaman alabiliyor. Gelecekte yeni indirilebilir içeriğin çıkacağı da söylenenler arasında. Görsel olarak hayli renkli olan yapımda, ritimlere uygun canlılık sağlanmış. Zorluk seviyeleri arasındaki farklılığın dengeli olduğu söylenebilir. Metal müziklerin dahi oyunda oynanabilir seviyede olması, sistemin gayet iyi çalıştığına işaret ediyor. Klasik tarzdaki yapımlardan sıkılıp farklı bir şeyler denemek isteyenler için Beats iyi bir fırsat. Özellikle 5$ gibi bir fiyattan indirilebilir olması cazibesini arttırıyor. Denemeye değer...
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 13:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
Beats

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×