Belarus merkezli Wargaming, Ukrayna Savaşı hakkında açıklama yaptı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.03.2022 - 12:02
Belarus'ta kurulan ve farklı ülkelerde ofisleri bulunan Wargaming, Ukrayna Savaşı hakkında resmi bir açıklamaya imza attı.

Bir dönem ülkemizde de yoğun faaliyetler gösteren Wargaming firması, özellikle Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde sahip olduğu oyunlar ile oldukça popüler bir durumda. İşte topluluğunun büyük bir kısmı bu bölgelerden oluşan firma, hala devam etmekte olan Ukrayna Savaşı hakkında resmi bir açıklamaya imza attı. Hem çalışanları hakkında bilgiler veren firma hem de yardım kuruluşlarına yapılan bağışlar hakkında bilgiler paylaştı.

Belarus merkezli Wargaming, Ukrayna Savaşı hakkında açıklama yaptı

Belarus merkezli Wargaming, Ukrayna Savaşı hakkında açıklama yaptı

Çalışanların güvenliği ve ücretleri konusunda izlenen yol dışında firma Ukrayna Kızıl Haç'a 1 milyon dolar bağış yapılacağını da açıkladı. Firmanın yaptığı açıklama şu şekilde;

"Wargaming'de çalışanlarımızın emniyeti ve güvenliği en büyük önceliktir. Şu anda mevcut tüm şirket kaynakları 550'den fazla çalışanımıza yardımcı oluyor ve onları destekliyor: onlara alternatif barınma, erken maaş ödemeleri, seyahat ve yer değiştirmeye yardımcı olmak için ek fonlar sağlıyor. Çalışanlarımızın ailelerinin komşu ülkelere seyahat etmelerine yardımcı oluyoruz ve onlar için konaklama organize ediyoruz. Ve son olarak, bugün Wargaming Kiyev, Ukrayna Kızıl Haçı'na 1 milyon dolar bağışlıyor. Bu fonlar, Ukrayna hastanelerini ve doktorlarını, yerinden edilmiş vatandaşları ve ihtiyaç duyulduğunda insani yardım kuruluşunun diğer hayati faaliyetlerini desteklemek için kullanılacak. Durum gerektiriyorsa daha fazla insani yardıma devam edebileceğiz."

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2023 03:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
Belarus merkezli Wargaming, Ukrayna Savaşı hakkında açıklama yaptı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×