Beyond Good & Evil 2 geliştirme süreci çıkmaza girdi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.11.2021 - 12:57
Uzun süredir haber alamadığımız Beyond Good & Evil 2 geliştirme sürecinin büyük bir çıkmazda olduğu rapor ediliyor.

Beyond Good & Evil 2 ilk olarak E3 2018 fuarında yeniden duyurulduğunda büyük bir heyecan yaşamıştım. Ubisoft konferansında canlı olarak yerinde izlediğim bu duyurunun üzerinden üç yılı aşkın bir süre geçti. Fakat oyun hakkında bu dönemde çok az bilgi aldığımız gibi sadece yarım yamalak diyebileceğimiz bir oynanış videosu ile karşılaştık. Yeni gelen bilgiler ise Beyond Good & Evil 2'nin gelişim sürecinin büyük bir çıkmazda olduğunu işaret ediyor.

Beyond Good & Evil 2 geliştirme süreci çıkmaza girdi

Özellikle Battlefield ve Call of Duty gibi oyunların sızıntıları ile sık sık gündeme gelen Tom Henderson isimli Twitter hesabı, bu sefer de Beyond Good & Evil 2 ile ilgili bir gelişmeyi paylaştı. Henderson oyunun gelişim sürecinin çok büyük bir çıkmaza girdiğini ve serinin yaratıcısı Michael Ancel'in ayrılığı ile birlikte işin iyice zora girdiğini belirtti. 

Beyond Good & Evil 2 geliştirme süreci çıkmaza girdi

"Beyond Good & Evil 2 oyunu, Michel Ancel'in Eylül 2020'de stüdyodan ayrılmasıyla daha da kötüleşen, geliştirilmeye başlandığından bu yana yaratıcı yön eksikliğinden dolayı büyük bir geliştirme krizi yaşıyor." diyen henderson, açıklamasına şu şekilde devam etti; "Daha da kötüsü, oyun şu anda Ubisoft'un gelecekteki hırslarına ve gelecekle ilgili hedeflerine uymuyor. Oyun iptal edilmese de bunun çok yakında olabileceği söyleniyor. "

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 08:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2021 20:29
çok güzel haber bence komple proje iptal edilmeli ve kaynaklar yeni prince of persia yapımında kullanılmalı.
oyunu gördüm o zaman.bana en az 300 saat harcanmalık bir oyun gibi geldi.bu kadar korkunç uzun olmamalı oyunlar.haddinden fazla var zaten bu oyunlardan.bide replayability olunca hepten kötü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2021 17:19
Michael Ancel gittikten sonra çımaksının bi anlamı kalmadı zaten. Bu kadar çorba yapılacak bi mevzuda yoktu ortada aslında, ilk oyunun izinden giden bi yapım beni gayet mutlu ederdi. Psychonauts 2 gibi.
MK Okuru
MK Okuru 16.11.2021 11:58
Michael Ancel e iş verilmemeli.ta Ps4 ün ilk zamanları Wild ı duyurmuşlardı başında yine bu abi vardı işin.sesiz sedasız unutuldu gitti.bu abinin iş bitirmeme gibi bi sıkıntısı var.artık çıkmaza girince mi bırakıp kaçıyor yoksa şirketler mi salıyor bu adamı bilemeyeceğim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2021 21:26
Ubisoft standartlarına göre böyle bir oyunun çıkması mümkün değildi zaten
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2021 15:21
İzlediğimiz videolarla ortada kaldık. -_-
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2021 16:04
Yav sanki para vermişsin gibi ortada kaldık diyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Beyond Good & Evil 2 geliştirme süreci çıkmaza girdi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×