Bir iş çıkarma dalgası da Riot Games'den

Murat Oktay
Murat Oktay 20.01.2023 - 14:10
Riot Games de oyun firmalarında küçülme trendine katılıyor. Firma kilit pozisyondaki bazı departmanlarını kaldırdı.

Dünya çapında 4.500'e yakın kişiyi istihdam eden Riot Games 46 kişi ile yollarını ayırıyor. İşten çıkarmalar, öncelikle yetenek edinme ve işe alma departmanlarının yanı sıra yayıncılık koluna odaklanıyor, ancak aynı zamanda hem espor hem de destek birimlerinde birkaç pozisyon kaldırılıyor. Bu rakam şirketin işgücünün yüzde birinden daha azını oluşturuyor.

Riot Games 46 kişiyi işten çıkarttı

Riot kurumsal ilişkiler yöneticisi, The Jacob Wolf Report'a yaptığı açıklamada, "Riot Games, birkaç alanda odak noktasını keskinleştirmek için birkaç ekip içinde stratejik değişiklikler gerçekleştirdi. Bu değişimlerle, belirli roller ortadan kaldırıldı ve toplam 46 Riot çalışan etkilendi. Bu, işimizin normal seyrinin bir parçasıdır: Oyuncular için en iyi içeriği ve deneyimleri sunmamıza izin vereceğine inandığımız şeylere dayanarak, yapımız ve ekiplerimizde periyodik olarak değişiklikler yaparız." demiş.

Geçtiğimiz günlerde Microsft ve Unity de işten çıkarmalar yapsa da bunun biraz daha farklı bir durum olduğunu düşünüyoruz. Sonuçta Riot Games hala büyüme çalışmalarına devam ediyor. Firmanın web sitesinde birçok farklı pozisyon için eleman arama süreci devam ediyor. Ayrıca Riot Games'in Türkiye için de Topluluk Yöneticisi pozisyonunda çalışan aradığını da yazmıştık

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2023 18:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bir iş çıkarma dalgası da Riot Games'den

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×