Bir oyuna daha Türkçe dil desteği geliyor

Efdal Erdem
Efdal Erdem 24.04.2022 - 04:10
Polonya merkezli Anshar Studios tarafından geliştirilen Gamedec’in ne zaman Türkçe dil desteğine kavuşacağı sorusu netlik kazandı.

Polonya merkezli Anshar Studios tarafından geliştirilen Gamedec, ilk kez Gamescom 2019’da karşımıza çıkmıştı. İzometrik bir RPG oyunu olan Indie yapım, alışılmıştan biraz farklı olarak oyuncularını Cyberpunk tarzı bir atmosferle buluşturuyor. Dedektif rolüne bürünme imkanı tanıyan oyun 16 Eylül 2021 tarihinde PC için çıkışını gerçekleştirmişti. Nintendo Switch’e de çıkması beklenen yapım için 2020 yılında Türkçe dil desteği kampanyası başlatılmıştı.

Gamedec için Türkçe dil desteği ne zaman geliyor?

Başlatılan kampanya kısa sürede yoğun ilgi gördü. Gamedec Twitter hesabından bugün yapılan duyuruda Türkçe dil desteği resmen duyuruldu. Duyurunun beraberinde işaret edilen çıkış tarihi de 26 Nisan 2021 olarak açıklandı. Aynı tarihte yayınlanacak 1.5 güncellemesiyle beraber oyuna eklenecek. Güncellemeden sonra bizi oyunda Türkçe altyazılar karşılayacak. Ayrıca güncelleme oyuna yeni, Türkçe olmayan, seslendirmeler ekleyecek.

Gamedec geliştiricileri ayrıca, oyunun çıkışından bu yana Türkçe desteğinin en çok tartışılan ve istenilen konu olduğunu aktardı. Dolayısıyla oyuna bu özelliği büyük bir memnuniyetle eklediklerini belirttiler. Gelecek güncellemeyle beraber Türkçe’nin yanı sıra Korece desteği de geliyor. Gamedec incelememizde “Ready Player One” filmini de anımsatan oyun, Steam’de 64.99 TL’ye satılıyor ve ücretsiz deneme imkanı da sunuyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 14:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2022 17:33
Çok sevindim, ne zamandır bekletiyordum oyunu.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2022 18:17
Darısı disco elysium'un başına
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bir oyuna daha Türkçe dil desteği geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×