Blizzard davalık oldu!

Blizzard davalık oldu!

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 10.11.2012 - 13:41
Güvenlik açığı firmanın başını yakacak mı?
Blizzard firması geçtiğimiz hafta, müşterilerinden Battle.net Authenticator'lar için kandırmaca ve haksız yere para aldığı için dava edildi.

Dava, Blizzard'ın bu  Battle.net Authenticator'ları zorla aldırdığı halde kişisel bilgilerin güvenliğini sağlayamadığını düşünen iki kişi tarafından açıldı.

Blizzard davalık oldu!
Davanın konusunda mayıs ve ağustos ayında gerçekleşen hacklerden dolayı firmanın kişisel bilgilerin güvenliğine fazla önem göstermediği yer alıyor.

"Davalılar bilerek ve/veya umursamazlıkları yüzünden kendilerine teslim edilen kişisel bilgilerin korunmasında yetersiz kalmışlardır. Bu sebepten dolayı en az 2007'den beridir bu kişisel bilgiler açığa çıkarak çalınmıştır."

Tanesine 6.40 dolar ödenen Authenticator'ların Blizzard'a 26 milyon dolarlık bir satış getirdiğini belirten davacılar bunun karşılığında ne Activision ne de Bizzard'ın güvenlik açıklarını gidermek için herhangi bir çaba göstermedikleri de iddia ediyor..  
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 09:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×