Blizzard'ın başka bir kurucusu daha firmadan ayrıldı

Blizzard'ın başka bir kurucusu daha firmadan ayrıldı

Furkan Güler
Furkan Güler 22.07.2019 - 16:03
30 senelik serüvenin sonuna gelindi.

Son yıllarda attığı adımlar yüzünden kemik kitlesi tarafında eleştirilen Blizzard tarafında üzücü bir olay daha yaşandı. Blizzard tarafından açıklanan bilgiye göre firmanın kurucularından olan Frank Pearce firmadan ayrıldı. 30 yıllık serüven için çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Pearce, arkasında azımsanmayacak bir miras bırakmayı başardı. Starcraft markasının oluşmasında oldukça büyük bir payı olan Pearce, firmada yıllar boyunca büyük markaların oluşmasında liderlik etti. Starcraft'ın e-spor tarafında büyümesinde pay sahibi de olan Pearce, son olarak etkin bir şekilde Heroes of the Storm'un geliştirilmesinde yönetmenlik yapmıştı.

Blizzard'ın başka bir kurucusu daha firmadan ayrıldı

Firmanın adı daha Silicon & Synapse olarak bilinirken ekibe dahil olan Frank Pearce'ın ardından firmada kurucu olarak sadece Allen Adham kaldı. Köklerine dönmek yerine daha büyük kitleye hitap etmek adına markalarını genel kitleye hitap etmek üzere değiştiren firma, son olarak Diablo Immortal yüzünden oldukça fazla eleştiriye maruz kalmıştı. Bu sebepten dolayı, Blizzard'ın kemik kitlesi hızlı bir şekilde firmadan kendilerini toplamalarını bekliyor. Umarız Blizzard, eskisi gibi kitlesini memnun edecek bir şekilde oyun geliştirmeye devam edebilir.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 07:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2019 16:52
hey gidi blizzard nerden nereye..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2019 22:21
Koskoca Blizzard'ı BilizZarT yaptılar, anılarda yaşıyacaksin Blizzard...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2019 17:38
blizzard bitti bunu kimse inkar edemez artık activisionun amacı az emek cok para politikaları artık bu bunu bütün oyunlarında görebilirsiniz
MK Okuru
MK Okuru 22.07.2019 18:59
Blizzard bitmez. Ellerinde warcraft gibi hala devam eden bi marka var. Kaldı ki activision blizzard a söz geçiremeye tek firmadır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×