Blizzcon 2021'de yapılan tüm duyurular

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 21.02.2021 - 14:16
Dolu dolu geçen ve bu yıl online olarak düzenlenen Blizzcon 2021 etkinliğinde yapılan tüm duyurulara göz atıyoruz.

Salgın sebebi ile bu sene tamamen online olarak düzenlenen ve BlizzConline adını alan Blizzcon 2021 etkinliğinde firma birçok duyuruya da imza attı. Açılış seremonisinde bu duyuruları an ve an sizlere ilettik. Diablo 2 Resurrected ve Diablo Arcade Collection başta olmak üzere firma mevcut oyunlarıyla ilgili de yeni güncelleme haberlerine imza attı. Bu haberimizde ise firmanın yaptığı resmi açıklama ile tüm duyuruları bir araya toplayalım istedik.

Blizzcon 2021'de neler duyuruldu?

Etkinliğin açılış töreninde şirketin başkanı J. Allen Brack ve Blizzard ürünlerinin geliştirici liderleri, geçmişi gözden geçirdi ve geleceğe dair heyecan verici planlarını açıklayarak şu oyunları ve oyun güncellemelerini duyurdu.

Gelmiş geçmiş en başarılı PC oyunlarından biri Diablo II: Resurrected ile geri dönüyor. Blizzard'ın klasik aksiyon rol yapma oyunu ve onun ödüllü genişleme paketi Lord of Destruction®'ın eski oyuna sadık kalınarak yeniden geliştirilen sürümü, ilerleyen aylarda Windows PC'nin yanı sıra ilk kez konsollara geliyor. PC oyuncuları yakında gerçekleşecek test aşamasına katılma şansı için www.diablo2.com adresi üstünden hemen kaydolabilir.

Ayrıca Blizzard karanlık bir sinematik tanıtım ve yeni bir oynanış videosuyla Diablo® IV'ün yeni oyuncu sınıfı Rogue (Düzenbaz)'ı paylaştı. Düzenbaz, hızlı, ölümcül ve hareketli bir sınıf ve görülmemiş bir esnekliğe sahip. Düzenbaz oyuncuları düşmanlarına saldırmak ya da onları tuzağa düşürmek için pek çok farklı seçeneğe sahip. Ayrıca zehirler, gölge büyüleri ve özel tekniklerle çatışma becerilerine arttırabilecekler. 

Blizzard, bu yıl da bir sürü içerik getirmeye hazır. Popüler ücretsiz dijital kart oyunu Hearthstone®'un Grifon Yılı, önümüzdeki haftalarda oyuncularla buluşacak. Ayrıca yeni Hearthstone yılında oyuna köklü değişiklikler getirecek kartlardan oluşan yeni bir Core (Ana) Set ve oyuncuların özgün Hearthstone kartlarının 2014'te yayınlanmış halleriyle desteler kurup rekabet etmesine olanak tanıyacak yeni Klasik oyun formatı da eklenecek.

Grifon Yılı'yla birlikte 2021'in ilk Hearthstone genişleme paketi Forged in the Barrens™ da çıkacak. Bu paket, milyonlarca maceracının efsanelerini yazmaya başladığı simgeleşmiş World of Warcraft® bölgesinden ilham alıyor ve şu anda www.playhearthstone.com üstünden ön siparişle alınabilir. Yılın ilerleyen aylarında Blizzard, oyuncuların Warcraft® evreninden pek çok kudretli karakteri toplayıp onlara taktiksel savaşlarda seviye atlattıkları, tek oyunculu ve rekabet merkezli bir oyun modu olan Hearthstone Mercenaries'i çıkaracak.

World of Warcraft içinse Blizzard, kısa süre önce çıkan Shadowlands genişleme paketi için sonraki aylarda gelecek ilk büyük içerik güncellemesi olan Chains of Domination'ı duyurdu. Ayrıca bu paketle birlikte yepyeni bir bağış yoldaşı (charity pet) programı düzenlenecek. Bağış hedeflerine ulaşıldıktan sonra tüm modern Wow® oyuncuları maymun Bananas ve tembel hayvan Daisy olmak üzere iki farklı yoldaşa erişebilecek. Bunların yanı sıra Blizzard, sevilen World of Warcraft genişleme paketinin özüne sadık kalarak yeniden geliştirilen sürümü Burning Crusade Classic™'in sonraki aylarda çıkacağını duyurdu. Burning Crusade Classic™ oyuncuların World of Warcraft aboneliklerine hiçbir ek ücret gerekmeden eklenecek.

Blizzard'ın Windows PC'deki (Battle.net®) yıldönümü temalı Kutlama Koleksiyonu'nun ve konsollardaki Blizzard® 30. Yıl Koleksiyonu'nun bir parçası olarak veya yine konsollarda tek başına alınabilecek Blizzard® Arcade Koleksiyonu, Blizzard'ın popüler konsol oyunları The Lost Vikings, Rock N Roll Racing ve Blackthorne®'un modern platformlar için iyileştirilmiş dijital sürümlerini içeriyor.

Altı ayrı kanalda düzenlenen etkinlikte Blizzard ürünleri ayrıntılı bir şekilde inceleniyor. Ayrıca şirketin popüler takım tabanlı nişancı oyununun sabırsızlıkla beklenen devam oyunu Overwatch® 2'nin ve yakında mobile çıkacak devasa çok oyunculu aksiyon rol yapma oyunu Diablo® Immortal™'ın geliştirme süreçlerinin perde arkası da paylaşılmakta. Blizzard, Diablo Immortal'ın bölgesel test sürecinin ilk aşamasını kısa süre önce tamamladı. Test katılımcılarından oldukça olumlu tepkiler alan şirket, önümüzdeki aylarda daha fazla test gerçekleştirmeyi planlıyor. 

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 18:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 23:50
daiblo 4 ertelendikçe ertelendikçe erteleniyo overwatch 2 ne zaman çıkacak belli bile değil, aperatif olarak diablo 2 remastered veriyolar hatta onu da 2012 de çıkan diablo 3 ile bundle olarak sunuyolar ve bütün yükü wow ve hearthstone a yıkıyolar. Yani adamlar elde bişi yok ama yine de alın diyolar
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2021 08:25
Diablo 4 için zaten çıkış tarihi verilmemişti ki sen gelip ertelendi diyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2021 11:24
Bomboş bir blizzcon. Ne d4 den ne de immortaldan bir haber var. Shadowlands zaten ortada dicek bişey yok çöp. Şuan elle tutulur diablo vardı onuda 5 yıl sonra flan çıkartırlar artık.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2021 08:23
D4 ten haber yok mu? Sen blizzcon u izlememişsin belli. Sunumun zaten çoğu D4 ve WoW ile geçti. Diablo İmmortal dan çok az bahsedildi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Masterlee
Masterlee 22.02.2021 20:03
Miiletin ağzı da çöp, çöp diye diye çöpe dönmüş. Oyunlar hakkında birşey bilmese bile Toxic lik yapıp çöp diyecek ille. Sonra biri ona sataşacak, öbürü ona cevap verecek böyle gidecek. İlgi isteyen insanların davranışı böyle sanırım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 20:41
dolu dolu derken 2 remaster d2 remaster, world of warcraft tbc zaten remaster hatta hiç bir şey yok direk aynı şeyi veriyor.. d4 ile ilgili sadece video var oyun daha kim bilir ne zaman çıkar.. wow da patch tanıtımı yani ortada öyle pek bir şey yok.
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2021 13:20
Blizzardın oyunları zaten bu kadar. Senin pek bişey yok dediğin bu oyunlar bizim gibi 30 lu yaşlardaki oyuncular için çok değerli. Senin gibi yeni nesil ergenler anlamaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.02.2021 20:02
Diablo Immortal hakkinda bende bir iki sey bekliyordum. Bir kac hafta once alpha test alimlari yaptilar avusturalyadan, bari onu genisletsinler de gorelim nasil olmus.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Blizzcon 2021'de yapılan tüm duyurular

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×