Blood Ties

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Kanlı sırlar ortaya çıkıyor
Platformlar PC
Blood Ties
  • Yapımcı - Yayıncı Lifetimes Games - City Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera,Macera
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 60
10 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%66
Artılar Özellikle arkadaşlarınızla oynayınca zevkli oluyor
Eksiler Basit bir İngilizce alıştırmasından ileriye gidemiyor
Faili meçhul cinayetler, ansızın ortadan kaybolan insanlar ve onları bulmak için zamana karşı verilen mücadele… Blood Ties, aslında Kanada’da yayımlanan bir TV dizisi. Blood Books isimli kitaptan esinlenerek hazırlanan dizide, özel ajan Vicki ve 450 yaşında bir vampir olan ortağı Henry’nin maceraları konu ediliyor. Doğaüstü olaylar ve tüm bunlar arasında yaşanan duygusal ilişkiler, Blood Ties’ı ayrı bir noktaya getiriyordu. Fantastik korku türündeki yapım, seyircilerden güzel bir tepki alınca, bir de oyunu hazırlanmış.

Blood Ties
"Aynı isimli dizinin başrollerinde The Chronicles of Riddick ve başka filmlerden tanıdığımız Christina Cox ile Kyle Schmid bulunuyor."

Esrarengiz ölümler

Elimizde çözülmeyi bekleyen onlarca cinayet dosyası ve kısıtlı bir zaman bulunuyor. Kimisi doktordu, kimisi ise bir mühendis; fakat hepsinin ortak noktası ölüm oldu. Üstelik sıradan ölümler değil, doğaüstü cinayetler. Açıklaması çok zor, nasıl olduğunu kestirilemeyen ölümler. Bu iş için kendi karakterlerimiz de çok özel. Konusu anlatım olarak oldukça hoş bir özelliğe sahip olsa da, oyunda yapmamız gerekenler bu denli detaylı değil.

Blood Ties, bulmaca türünde bir oyun. Yapımda Vicki ve Henry, işlenen korkunç cinayetlerin arkasındaki sır perdesini kaldırmak ve yeni görevlerde yer almak için mücadele veriyor. Bir profil oluşturduktan sonra oyuna başladığımızda, karşımıza bir harita geliyor. Uğrayacağımız tüm bölgeler, haritada belirtilmiş, ancak başlangıçta hepsine gidemiyoruz. Öncelikle işaretli iki bölgeye giderek ipuçları toplamamız gerekiyor. Blood Ties her bölüm için bize belirli bir süre tanıyor ve bu süre zarfında, ekranın sağ köşesinde listelendirdiği objeleri bulmamızı istiyor. Bulduğumuz araçların üzerine bir kez tıklamamız yeterli oluyor. Eğer üst üste yanlış objelerin üzerine tıklarsak, bunun cezası olarak zamanımız hızla azalmaya başlıyor.

Blood Ties
"Bir profil oluşturduktan sonra oyuna başladığımızda, karşımıza bir harita geliyor. Uğrayacağımız tüm bölgeler, haritada belirtilmiş, ancak başlangıçta hepsine gidemiyoruz."

Sırlar bir bir çözülüyor

İki olay bölgesinde de ipuçlarını topladıktan sonra yeni bölgelere geçebiliyoruz. Yapım, İngilizce olarak objelerin ismini belirttiği için (Doğal olarak), oyuncuların da az da olsa İngilizce bilmesi gerekiyor. Ürün içinde tek kişilik modun dışında farklı bir başlık yer almıyor. Sadece ekranda yer alan arka plan üzerindeki simgeleri bulmaya çalıştığımız için, 3 boyut kavramına ilişkin hiçbir görsel tasarım da barındırmıyor. Sesler ve müzikleri ise atmosferi tamamlar cinsten, fakat çok iyi olduklarını söylemek zor. Bu tarz bulmaca oyunlarını seviyorsanız, Blood Ties’ı deneyebilirsiniz. Eğer dizisini de takip ediyorsanız, oyunu da ilginizi çekebilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2022 01:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
Blood Ties

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×