Braid'in yapımcısı: "Microsoft yalan söylüyor"

Braid'in yapımcısı: "Microsoft yalan söylüyor"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 26.05.2013 - 21:49
300.000 server meselesi problem oldu
Braid'in ve önümüzdeki aylarda çıkacak olan The Witness'ın yapımcısı Jonathan Blow Twitter'da açtı ağzını yumdu gözünü. Xbox One'da Cloud serverların yardımıyla grafik kalitesinin artacağının açıklanmasının ardından "Yeni cloud işlemci saçmalığı. Lütfen biri şunların blöfünü görsün" ifadelerini kullanan Blow ardından da 300.000 server lafına takıldı. "Host başına 10.000 sanal sunucu da açılabilir. Hepsi eşit derecede berbat olur. Sanal sunucu varken 300 bin demek bir yalandır" dedi. Bilmeyenler için sanal sunucularda birden fazla müşteri aynı sunucuda host ediliyor ve hepsi toplam kaynakların hepsini kullanıyor. "Dedicated" dediğimiz sunucularda ise her müşteriye sınırlı sayıda kaynak ayrılıyor ama genelde bu sanal sunucudan fazla oluyor. Microsoft'un "fiziksel" sunucu demediğini biliyoruz fakat sanal sunucu da demediler, o yüzden bu meseleyi daha fazla açıklığa kavuşturamıyoruz. Ama yine de indie dünyasının önde gelen yapımcılarından birinin bu denli sinirlenmiş olması Microsoft için iyi olamaz.

Braid'in yapımcısı: "Microsoft yalan söylüyor"

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 20:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×