Brunswick Pro Bowling

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP'yi dikine kullanma kılavuzu
Platformlar PSP
Brunswick Pro Bowling
  • Yapımcı - Yayıncı Point of View - Crave
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 73
Artılar Dikine oynanabiliyor, Bowling fanları için birebir
Eksiler Çok uzun soluklu değil
Boş zamanlarda yapılabilecek eğlenceli gurup aktivitelerinden biridir Bowling. Yaklaşık 10-15 yıl öncesine kadar ancak beyazperdede gördüğümüz ya da televizyonda izlediğimiz dizi ve filmlerinde boy gösterirdi. Daha çok Amerika’ya mal edilen bu oyun, aslında milattan önce 5000 yılına uzanan bir geçmişle, ilk olarak Mısır’da oynandığına dair bulguların olmasını da dip not olarak ekleyelim. Ülkemizde ise daha çok büyük şehir ve metropollerde yapılabilecek olan aktivite, aynı keyfi vermese bile PSP sayesinde tüm kullanıcıların elleri arasına geliyor.

İnternette yapacağınız bir arama sonucunda “Brunswick” adına, Almanya’nın bir kenti olarak rastlanıyor. Bununla birlikte bize bu adın terimsel kullanımı ilgilendiriyor. Brunswick, Bowling oyununda ayakkabılardan toplara kadar her şeyi kapsayan genel bir isim. Sanırım oyunun adından, içeriğin biraz daha profesyonel ve simülasyona yakın olduğu belirtilmek istenmiş. Daha çok gece oynan bir spor olarak lanse edilen Bowling, bu açıdan yapımda da Night League (Gece Ligi) olarak geçiyor. Ayrıca Career ve hemen oyun için Quick Play seçenekleri de mevcut. Dört oyuncuya kadar desteklenen yapımda Night League oynamak için önce bir profil yaratmamız gerekiyor. Ancak bu o kadar da hızlı olan bir şey değil. Zira önce bir karakter yaratmalıyız. Karakterimizin cinsiyeti, saç sitili, giyimi, vücut yapısı gibi detayları tek tek belirliyoruz. Ancak bu işlemler tamamlandıktan sonra lige çıkmaya hazır hale geliyoruz.

Strike

PSP tarafından rastgele belirlenen rakipler ile üç oyundan oluşan ligin ilk maçına adım atıyoruz. Üç oyunun en az iki ve daha fazlasını kazandığınız takdirde galip geliyor, para ve itibar gibi ödüller ile mükâfatlandırılıyorsunuz. Kazanılan paralar, Pro Shop’ta harcanabileceği gibi oyuncunuzun yeteneklerini geliştirmek içinde kullanılabiliyor. Bu yetenekler dayanıklılık, hatasızlık, kol-kas gücü gibi özelliklerden oluşuyor. Kazanılan oyunlar sonucu bonus olarak ekstra yetenek gelişimi sağlandığı gibi kurslar, eğitimler ile de bu özellikler geliştirilebilmekte. Yetenekler yapılan maçlarda başarı sağlarken, kazanılan itibar ve şöhret turnuvalara girmenizi sağlıyor. Zira itibarı belli seviyenin altındakiler turnuvalara alınmıyor. Kazanılan turnuvalar ise daha ileri düzey liglere giriş bileti oluyor.

Yapımda lobutları devirmek birkaç basit aşamadan oluşuyor. Öncelikle topun gitmesini istediğimiz hattı ve açıyı belirliyoruz. Ardından da ekranda çıkan gösterge üzerinde analog kolu aşağı ve yukarı iterek atış gücünü ayarlıyoruz. Yapılan atışların başarılı olması sadece sizin teknik kabiliyetinize bağlı değil. Siz ne kadar iyi atış yaparsanız yapın, oyuncunuzun yeteneği ve yorgunluğu hesaplarınızın tutmamasına neden olan en büyük etkenler. Atışlar ve animasyonlar olabildiğince gerçeğe yakın yapılmışlar. Atışlardan sonra ve Strike (Tüm lobutları tek seferde devirmek) yapıldıktan sonra çıkan animasyonlar ise gayet eğlenceli.

Menü dışında, oyun sırasında PSP’yi dikine tutarak kullanmak ise ilginç bir deneyim. Alışılmadık olmakla birlikte, derinlik ya da uzunluk isteyen birkaç oyunda daha PSP’yi bu şekilde kullanmıştık. Müzikler bakımından ortalamayı aşmayan yapım, genel olarak baktığımızda çok uzun süre olmamakla birlikte eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayabilir. Daha çok Bowling severlere hitap ettiği unutulmamalı.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 08:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
Brunswick Pro Bowling

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×