C&C 3 Almanya versiyonu için ilginç bir sansür

Uğur Başgezer
Uğur Başgezer 3.06.2010 - 12:31
C&C 3 Almanya versiyonu için ilginç bir sansür

EA Games'in bugün yaptığı açıklamaya göre, Almanca dili ile kurulan oyunlarda Almanya'nın yasalarına uyması için yapılmış hoş bir çeşit sansür var. Nod ünitelerinden "Fanatic", bir çeşit intihar bombacısı. Ancak yasalarda bu tip şeylerin gösterilmesi yasaklandığından dolayı Almanya versiyonunda bu ünitenin yapacağı olay uluslararası versiyonundan farklı. Açıklamaya göre bu üniteler hedefe gidip direk patlamak yerine patlayacağı yere bir "bomba paketi" bırakıp olay yerinden (ve hatta haritadan) uzaklaşıyorlar. Patlama zamanında ve hasarda bir değişiklik olmadığı, bunun sadece bir görüntü farklılığından ibaret olduğuda açıklananlar arasında.

Tabii ki bu bir ilk değil; Carmageddon oyunu için insanlar zombilere dönüştürülmüş, Gears of War ise tamamen yasaklanmıştı. Almanya gibi özgürlükçü bir ülkede böyle şeylerin olması ise ilginç bir durum...

Kaynağa ulaşmak için tıklayınız.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 18.08.2022 02:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
C&C 3 Almanya versiyonu için ilginç bir sansür

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×