Call of Duty Black Ops Cold War RTX ve DLSS videoları yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.11.2020 - 11:02
Call of Duty Black Ops Cold War için ışın izleme ve DLSS teknolojilerinin öne çıktığı yeni videolar yayınlandı.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan Call of Duty Black Ops Cold War için iki yeni video yayınlandı. Yayınlanan bu videolarda oyunun PC sürümündeki ışın izleme ve DLSS gibi teknolojilere odaklanıldığını görüyoruz. Özellikle DLSS videosunda FPS oranının ne kadar fark ettiği dikkat çekiyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ve videolar şu şekilde;

Call of Duty Black Ops Cold War için yeni videolar geldi

GeForce RTX 3090 üzerinde DLSS ile 4K çözünürlükte, Ultra Ayarlarda çekilen ilk videoda, güneş / yerel ışık kaynaklarından gelen ışın izlemeli gölgeleri ve çevresel perdelemeyi gösteren özelliğin açık ve kapalı durumdaki çevreyi ortaya koyuyor. Call of Duty: Black Ops Cold War, daha sürükleyici bir oyun deneyimi için RTX hızlandırmalı DirectX 12 Ultimate ışın izlemeli çevresel perdelemeyi, güneş gölgelerini ve diğer gölgeleri içeriyor. Çevresel perdeleme, etrafın daha canlı görünmesi için bir derinlik hissi yaratıyor ve bu gölgeleme tekniği sayesinde sahnedeki nesnelere ne kadar ışık düşmesi gerektiği belirleniyor.

DLSS ile Net Görüntüler, Daha Yüksek Kare Hızı

GeForce RTX 3080 üzerinde DLSS performans modu ile 4K çözünürlükte, Ultra Ayarlar'da çekilen ikinci video ise DLSS'nin açık ve kapalı olarak gösterildiği bölünmüş ekranlı bir videodan oluşuyor. Görüntü kalitesi için ikisini birbirinden ayırmak zor olsa da "DLSS açık" iken yaklaşık iki kata kadar bir FPS artışı olduğu görülüyor. NVIDIA DLSS, en hızlı, en yüksek kaliteli Call of Duty: Black Ops Cold War deneyimi için GeForce RTX ekran kartlarında 4K'da kare hızlarını %85'e kadar artırıyor.

- Daha sürükleyici bir oyun için RTX hızlandırmalı ışın izlemeli çevresel perdeleme, yerel gölgeler ve güneş gölgeleri efektleri

- Güzel, net oyun görüntüleri oluştururken kare hızlarını artırmak için NVIDIA DLSS desteği

- Sistem gecikmesini azaltmak için NVIDIA Reflex

- Benzersiz yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerini çerçevelemenize ve çekmenize olanak tanıyan NVIDIA Ansel

- En eğlenceli oyun içi anlarınızın otomatik olarak kaydedilmesini sağlayan NVIDIA Highlights

- Oyuna ayrıca GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartlarıyla birlikte ücretsiz sahip olunabiliyor.

Call of Duty Black Ops Cold War RTX ve DLSS videoları yayınlandı

NVIDIA, Vulkan Işın İzleme için Geliştirici Sürücüsü ve Nsight Grafik Desteği Sunuyor

23 Ekim tarihinde Khronos Vulkan Ray Tracing uzantıları tamamlandı ve NVIDIA, yeni NVIDIA Geliştirici Sürücüsü desteğini yayınladı. Buradaki amaç ise Aralık ortasında Vulkan SDK'da ışın izleme desteğiyle uyumlu olarak çıkacak olan Game Ready Sürücüsüne ve Studio Sürücüsüne bu uzantılar için destek sağlamak. Buna ek olarak Nsight Graphics 2020.6, Vulkan Ray Tracing uzantıları desteğiyle bugün itibariyle piyasaya sürüldü.

NVIDIA her aşamasında aktif bir rol oynayarak ışın izlemeyi Vulkan'a getirilmeyi başardı. Ayrıca NVIDIA Khronos'taki Vulkan ışın izleme grubuna başkanlık etmek üzere seçildi. Vulkan çalışma grubunun hızlı ilerleme kaydetmesine yardımcı olmak için NVIDIA Khronos tasarımına katkıda bulundu ve geliştiriciyi etkinleştirmek için Vulkan ışın izleme uzantısının geçici sürümüne sürücüler göndererek geribildirimler topladı.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 15:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 12:55
Vallaa ben bi fark göremedim. Hatta ps5 ve 4 arasında da çok ezici bir fark göremedim. Bence 1-2 sene daha zaman var tam kapasite ps5 oyunları için.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 11:49
Siz halen mevzuyu anlamadınız çizgi-film grafiklerine ray tracing koysan nolur koymasan bi kere şu oyun dünyası çizgi-filmi terkedecek realistik gameplay'e geçicek yok abi halen ısıtıp ısıtıp aynı grafikleri cilala makyajla sat böyle bi rezillik varmı uyanın millet uyanın bi kulağmızın arkası kaldı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Call of Duty Black Ops Cold War RTX ve DLSS videoları yayınlandı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×