Cevat Yerli'den CryEngine3 açıklaması

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 3.06.2010 - 12:31
Cevat Yerli'den CryEngine3 açıklaması
Crytek, yeni oyun motoru CryEngine 3'ü konsollarda çalıştırmakta zorlanıyor.

Cevat Yerli'den CryEngine3 açıklaması


Crytek CEO'su Cevat Yerli, yaptığı açıklamalarda yeni Crysis yapılırken hem PC hem de konsol oyuncularının "kandırılmadan" yapılacağını belirtti. "Crytek, CryENGINE'i 10 yıldan fazla bir süredir geliştiriyor. Konsol pazarına bu motorla girmemizdeki karar, konsol oyun yapmaktaki isteğimizden kaynaklanıyor. Bu her zaman yapmak istediğimiz bir şeydi. CryENGINE3'ü yaparken bizi en çok zorlayan ise, motorun her platformda hızlı bir şekilde çalışırken aynı zamanda görsel kalite ve performanstan ödün vermemek oldu." diyen Yerli, sözlerine şu şekilde devam etti: "Problemler elbette yaşandı ancak takımlarımız bu problemleri sunumlarda da görüldüğü gibi çözdü ve bunu da Crysis 2 ile kanıtlayacağız." Bence konsol oyuncuları için Crysis 2'nin özgür oynanış biçimi ilginç olacak. Crysis oynanış biçimi "heryere gitmek" biçiminde değil de, duruma bakıp gidilmesi gereken doğru yere gitmeyi formüle etmek ve düşmanlarınızı altetmek. Kullandığınız silahlar ve etkileşimleriniz konusunda bir çok özgürlüğünüz bulunacak. Biz bunu Veni Vidi Vici oynanışı olarak adlandırıyoruz: Geldim, gördüm, yendim. Bu oynanış konsol piyasasına oldukça yeni."

Crysis 2, New York'ta geçecek ve ilk olarak geçtiğimiz ayki Game Developers' Conference'de gösterilmişti. Oyunun 2010'un üçüncü çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2022 10:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cevat Yerli'den CryEngine3 açıklaması

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×