Çinli Overwatch'a dava açılıyor

Çinli Overwatch'a dava açılıyor

Furkan Güler
Furkan Güler 15.10.2017 - 12:24
Dava adamı Blizzard

PC platformunun en çok oynanan rekabetçi oyunlarından bir tanesi olan Overwatch'ın dikkatleri çektiği objektife odaklı FPS oyunlarının ardı arkası kesilmiyor. Paladins ve LawBreakers gibi oyunculara farklı seçenekler tanıyan oyun türünde, Overwatch'a bire bir benzeyen bir oyun daha var. Mobil platformlarda bulunan Heroes of Warfare, şu sıralar Çinli oyuncuların en çok vakit geçirdiği oyunlardan bir tanesi olmuş durumda. Ancak oyunun arayüzü dahil karakterleri bile Overwatch'a benziyor. Durum karşısında sessizliğini bozan Blizzard, geride bıraktığımız günlerde oyuna bu yüzden dava açmaya karar verdi.

Blizzard, Overwatch'a benzeyen oyuna dava açtı

Heroes of Warfare'ın oynanış görüntülerine baktığınızda, karakterler ve arayüzün yanında haritaların bile Overwatch'tan alındığını görebiliyorsunuz. Heroes of Warfare'ı oynarken aynı Overwatch'ta olduğu gibi karakterlerin özel gücünü kullanıyor ve objektifi korumaya veya saldırmaya çalışıyorsunuz. Şahsen davada Blizzard'ın tarafını tutuyorum çünkü ortaya konulan içeriği kopyalayıp üzerinden emek harcamadan para kazanılması oldukça yanlış bir davranış. Davanın ne zaman sonuçlanacağı belli değil. Çin Hükümeti tarafından değerlendirilecek olan davanın sonucunu merak ediyoruz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 9.03.2021 05:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 16.10.2017 06:37
Tam çin malı bu olsa gerek
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.10.2017 00:20
objektifi korumaya devam
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2017 19:36
O kadar da benzemiyor...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2017 18:52
yahu bu oyunların hepsinin türü fps değilmi nasıl dava açılıyor, o zaman assasins creed shadow of mordor/war a karşı direk kazanır böyle saçmalık görmedim hayatımda
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×