Conflict: Denied Ops

Conflict: Denied Ops

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
İki kişilik takımın kötü hikayesi
Platformlar PC
Conflict: Denied Ops
  • Yapımcı - Yayıncı Pivotal Games - Eidos
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 72
Artılar Co-op olarak oynamak zevkli, ana karakter modellemeleri güzel
Eksiler Çizgisel oynanış, aptal yapay zeka, bir süre sonra sıkabiliyor, bazı teknik hatalar
İki kişilik takımların macerası, yapımcılar arasında iyice tavan yapmaya başladı. Conflict serisi de bu modaya uymak istemiş. Seriyi aslında az çok duymuşsunuzdur. Daha önce; Conflict: Global Terror, Conflict: Vietnam, Desert Storm gibi yapımlar piyasaya çıkmıştı. Ancak akılda kalır bir yanları yoktu. Pivotal Games, son olarak seriyi Conflict: Denied Ops’la beraber sürdürüyor.

Yapımda Lang ve Graves adında iki uzman askerin yer aldığı iki kişilik bir takımı yönetiyoruz. Graves, Sniper üstünde yoğunlaşmış bir asker. Lang ise ağır silahlar konusunda uzman. İstediğimiz zaman ikisi arasında geçiş yapıp; ister Graves veya ister Lang’i kontrol edebiliyoruz. Ancak oynanışta Lang daha ağır basıyor. Genel olarak yaşadığımız yakın sıcak çatışmalarda Lang etkili. Ancak Graves’a başvurduğumuz vakitler olmuyor değil. Uzaktan Sniper’la vurduğu rakiplerle birlikte Lang’in işi sayısı daha azalan rakiplere karşı daha kolaylaşabiliyor. Aslında oyunda yapay zekayla yaşanan sıcak temaslar genel olarak kolay. Nedeniyse çoğu oyunda klasik olarak rastlanılan yapay zekanın eksikliği. Ne yazık ki düşmanlarımız akılcı hareket edemiyorlar ve genel olarak çok kolay hedef oluyorlar. Bu yüzden gerçekçi ve zorlayıcı mücadeleler beklemeyin.

Yardım çağrısı

Sorunlu yapay zekayla savaşırken oldu ya, karakteriniz yaralandı. Kane&Lynch’ten hatırlayacağımız bir sistem burada devreye giriyor. Adamınız yaralı olduğundan yere yığılıyor ve hareket edemiyor. Bu sırada diğer karakterinizi ister yapay zeka kontrolünde veya isterseniz kendiniz kontrol ederek, yaralı olan diğer karakterinizin yanına gidip ona serum enjekte ediyorsunuz. Böylece sağlığımıza yeniden kavuşabiliyoruz. Ekranda herhangi bir sağlık göstergesi bulunmuyor. Bunun yerine vurulduğumuzda ekranımız kararıyor.

Genel ilerleyiş hep belli olan yoldan oluyor ve görevler de hep bilindik tarzda seyrediyor. Bir yeri patlat, şurayı yok et gibi klasik görevleri yapmak bir süre sonra hafiften kabak tadı verebiliyor. Ancak asıl sıkıcı kısım çizgisel oynanış.

Denied Ops’ta çevreyle etkileşim yer alıyor. Ancak etkileşimin olduğu kısımlar nedense belli ve daha önceden açıklandığı gibi değiller. Grafikler genel olarak iyi değil, hatta bazı açılardan vasat bile sayılabilir. Çevre kaplamaları konusunda yavan kalmış. Ana karakter modellemeleri ayrıntılı ve kendini belli ediyor. Fakat geri kalan modellemeler konusunda başarılı değil. Sesler genel olarak fena sayılmaz. Bazı anlarda tutukluk edebiliyorlar. Zaten oyunu oynamaya çalışırken pek dikkat etmiyorsunuz bile.

Yapım genel olarak ortalama bir oyun olmuş. Ancak en güzel artısı Co-op desteğinin olması. Takım arkadaşınızın yapay zekasından istifade ederek, gerçek bir oyuncuyla Co-op olarak görevleri yapmak zevkli. Bunun dışında pek fazla al benisi olan bir oyun değil. Eğer ben aksiyonun her türlüsünden hoşlanırım diyenlerdenseniz, Conflict: Denied Ops’u deneyebilirsiniz. Bunun dışında oynamasanız da bir şey kaçırmazsınız.
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 13:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2017 01:41
conflict desert storum 1-2 ve conflict global storm efsanedir.Devamının gelmesini çok istedim.Oyunun çıktığı zamanlar dün gibi aklımda valla çok özlüyorum.Grafik falan sıkıntı değil yeterki devamı gelsin yani oynanış aynı olsun çok güzel olur be
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×