Cronicles: Kış Gecesi Ejderhaları

Yusuf Ünal
Yusuf Ünal 3.06.2010 - 12:31
Grubumuzu Pax Tharkas'ta bırakmıştık.İkinci kitap ise Kış Gecesi Ejderhaları ve macera tüm yoğunluğuyla devam ediyor.

En son grubumuzu Pax Tharkas'ta bırakmıştık birinci kitapta.İkinci kitap ise Kış Gecesi Ejderhaları ve macera tüm yoğunluğuyla devam ediyor.Bu kitapta klasik grubumuzla devam edicez ve bakalım neler görücez...

Pax Tharkas'ta pek çok süprizle karşılaşıp, başlarından geçen olaylardan sonra cüce divanlarına katılıp efsanevi Kharas'ın Çekici'nin yarattığı kaosu görüceğiz.Daha sonra Afet ile birlikte yok olan şehirlerden biri olan Tarsis hakkında bilgi alıcağız.Bunlar olurken Raistlin'in önlenemeyen yükselişini,onunla birlikte efsanevi ejderha kürelerinin işlevini ve tarihini öğreniceğiz.

Bu kitapla birlikte, belkide en burnu kalkık halk olan Silvenesti elflerini tanıyıp,Silvanesti'nin yok oluşuna tanıklık ediceğiz.Tabi ki bu kitapta yaşıyacağımız olaylardan birisi de Tanis'in zor kararları ile insan sevgilisi Kitiara ve onlar arasında ki korkutucu ilişkiyi yakından inceleme şansımız olucak.

Başka bir elf konusu olarakta yabani elflerin işlenişi sayılabilir.Krynn'ın bu gizemli ırkı hakkında da pek çok bilgi edinerek, inanışlarından, yaşam sitillerine kadar pek çok merak edilen sorunun cevabını bulabileceksiniz.Ayrıca kitabın bu kısımlarında efsanevi Huma'nın Ejderha Mızrağını'nda yeniden Krynn'a geri dönüşünü okuyacaksınız.

Diğer bir efsanevi konunun aydınlanması ise iyi ejderhaların varlığının kanıtlanması olucak.Mızrak savaşlarından önce ki son büyük savaştaki anlaşmayı, bu anlaşma ile neler olduğunu ve iyi ejderhaların neden Krynn'ı kötü ejderhalara karşı savunmadıklarını anlıyacaksınız.

Ejderha Mızrağı ve iyi ejderhalar ile çocuk masalları(?) gerçek olurken başka bir efsane-Huma- hakkında bilgi alıp , onun kutsal mezarı ve ejderha sevgilisi ile arasındaki kederli hikayeyi öğreniceksiniz. Ayrıca Solamniya'ya kadar uzanıp orası hakkında bilgi alıp,şovalyelerin entirikalarına şahit olup, nasılda bu soylu askerlerin siyaset ve entirika içinde kaybolduğunu öğrenip,Sturm'un en önemli ve hayati amacının düğümü olan duruşmalara katılacağız.

Son olarakta Krynn'ın en yaratıcı ırkı olan Gnome'ları tanıyıp Boşver Dağı'nın acaiplikleri arasında derin bir yolzuluğa katılıp ; belkide Krynn'ın son kurtulma umudu olan Aktaş Divanı'nın getirdiklerini öğreniceğiz.Bu divanda pek çok süpriz sizleri bekliyor ve yine Fizban ile Tasslehoff sizleri gülmekten yere yığıcak.

Evet ikinici kitapta ana başlıklarla böyle, bu kitaptada sayısız bilgiye ulaşabileceğiz.Serinin ve Ejderha Mızrağı bilgilerinizin eksik kalmaması için kesinlikle okunması gereken bir kitap. ''Ama o öldü'', dedi yavaşça,Solinari'nin gümüş ışığında pırıldıyan ziynete bakarken.''Ölümün onu ele geçirdiğini biliyorum. Hiç bir şey bunu değiştiremez.Yine de, neden bu ışık...''
''Kaharan bea Reorx,'' dedi Flint cüce dilinde yumru yumru elleriyle gözlerini silerek.''Dostlar Reorx'da buluşur'' ...
_''Quisalan elevas,'' diye fısıldadı Laurana elfçe.''Sevgimizin bağı sonsuza kadardır.''Duraksadı karanlıkta.
_''Elveda .....'' Tasslehoff samimice. ''Senin tasvip edebileceğin... tek bir hediyem var.Ben...ben senin anlayabileceğini zannetmiyorum.Ama belkide anlıyorsundur.Belkide benden daha fazla anlıyabiliyorsundur.'' 

Ayrıldıklarında soğuk elde ziynet,tahtadan oyulmuş bir gül,beyaz bir tüy ve yüzünde asiliyeti ile zaferinin soğuk birleşimi duruyordu...

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 14:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cronicles: Kış Gecesi Ejderhaları

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×