Cyberpunk 2077 NVIDIA'nın Hairworks teknolojisini kullanacak

Cyberpunk 2077 NVIDIA'nın Hairworks teknolojisini kullanacak

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 28.08.2018 - 09:55
Cyberpunk 2077 PC'leri zorlayacak

CD Projekt RED dün akşam saatlerinde Cyberpunk 2077'nin merakla beklenen oynanış videosunu yayınladı. 48 dakika süren bu uzun oynanış videosunda, Cyberpunk 2077'nin yaşayan dünyası dikkat çekti. Kimi oyuncu grafikleri çok beğenirken, kimi oyuncu ise, grafik konusunda Cyberpunk 2077'nin beklentilerin altında kaldığını düşünüyor.

Cyberpunk 2077 Nvidia teknolojilerini kullanıyor

Tabii oyunun tam sürüm çıkmadan bir yorum yapmak zor. Dün yayınlanan oynanış videosu, Cyberpunk 2077'nin teknik detayları hakkında da bazı ipuçları yakalanmasına neden oldu. Cyberpunk 2077'de Nvidia'nın Hairworks teknolojisi kullanılacağı ortaya çıktı. Hairworks, oyunlarda daha gerçekçi saç dalgalanma efektlerinin ortaya çıkmasına imkan tanıyor. The Witcher 3'te de kullanılan hairworks teknolojisinin açık halinin PC'yi oldukça zorladığı biliniyor. Hairworks teknolojisinin yanında, Cyberpunk 2077 gelişmiş ışıklandırma performansı sağlayan, real-time ray tracing (RTX) teknolojisini de kullanacak. Cyberpunk 2077'nin çıkış tarihi henüz belli değil. Oyunun kullanıcı dostu olup olmayacağı soru işareti. Şüphesiz her oyuncunun oynayabilmesi için iyi bir optimizasyon şart. CD Projekt RED, The Witcher 2 ile optimizasyon konusunda çuvallamış olsa da, The Witcher 3'te bu eksiklerini de kapattıklarını söyleyebiliriz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 11:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×