Cyberpunk 2077 Patch 1.1 güncellemesi yayınlandı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 23.01.2021 - 01:43
CD Projekt RED tarafından Cyberpunk 2077 için söz verilen ilk büyük yama, Patch 1.1 yayınlandı. Yama notları ve detayları haberimizde!

Olaylı çıkışıyla gündemde kalmayı başaran CD Projekt RED'in yeni oyunu için daha önce büyük güncellemelerin sözü verilmişti. Ocak ve Şubat aylarında yayınlanması planlanan bu güncellemelerin oyundaki sorunların çoğunu gidereceği söylenmişti. Şimdi ise Cyberpunk 2077 Patch 1.1 yayınlandı ve PC için Steam platformunda 5.4 GB büyüklüğünde bir güncellemeyle birlikte geliyor. Yama notları oyundaki bazı çökme sorunlarını ve görsel hatalarla birlikte görevleri işaret ediyor.

Cyberpunk 2077 Patch 1.1 yama notları yayınlandı

CD Projekt RED daha önce de sözünü verdiği büyük güncellemeleri yayınlamaya başladı. Marcin Iwinski'nin yaptığı açıklamayı kaçırdıysanız buraya tıklayarak ilgili haberimizdeki yol haritasını inceleyebilirsiniz. Cyberpunk 2077 Patch 1.1 bu yol haritasında sözü verilen ilk güncellemeydi ve şu anda yayınlandı. Görevler ile ilgili olanları ve bütün yama notlarını okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu yazıda özellikle oyundaki performans ve teknik sorunları belirten kısımları ele alıyoruz.

Kararlılık

- Oyundaki çeşitli sistemlerdeki bellek kullanımları iyileştirildi. (Karakterler, etkileşimler, navigasyon, oyun içi videolar, yeşillikler, lazer efektleri, minimap, cihazlar, yapay zeka, sokak trafiği, çevre hasar sistemi, GPU ilişkili sistemler ve daha fazlası)
- Çeşitli çökme sorunları giderildi. (Diğerlerinin yanı sıra kayıttan yüklerken, oyunu açıp kapatırken ve geri dönüşü olmayan noktaya gelindiğinde yaşanan çökme sorunları da giderildi.)

UI (Kullanıcı Arayüzü

- Beyin Dansından çıkış isteminin eksik olabileceği bir sorun düzeltildi. (Çıkış yazısı ve yanındaki ilgili tuş atamasının ekranda görünmemesinden bahsediliyor.)
- Geçersiz bir eşya oyundan kaldırıldı. (Hangi eşya olduğu belirtilmemiş.)

Cyberpunk 2077 Patch 1.1 yayınlandı

PlayStation Özel

- PS4 pro ve PS5 için kalabalığa girildiğinde düşen performans konusunda iyileştirmeler yapıldı.
- PlayStation 4 üzerindeki çeşitli çökme sorunları düzeltildi.

Xbox Özel

- Oyundaki çeşitli işlemler için Xbox One X ve Xbox One S üzerinde bellek kullanımı iyileştirildi.

Bunların yanı sıra Cyberpunk 2077 Patch 1.1 yamasıyla birlikte oyun kayıtlarınızın tutulduğu dosyanın yüksek boyutlara ulaşılması da kısıtlandı. Daha önce 8 MB boyutunu geçmiş bir kaydınız bozulmuşsa ne yazık ki geri getirmenin bir yolu yok. Ayrıca artık Steam üzerinde çevrimdışı modda da olsanız başarımları kazanabileceksiniz. Ancak yama notlarında belirtildiği üzere oyunu açmadan önce çevrimdışı moda geçmeniz gerekiyor. NVidia ekran kartları için oyunun çökmesine sebep olan bir hata da giderilmiş.

CD Projekt RED'in oyun için sözünü verdiği ilk büyük güncelleme bu şekildeydi. Teknik sorunlardan ziyade birçok görev için de bugların giderilmesi yönünde çalışmalar yapılmış. Oyuncuların geri bildirimleriye birlikte bir büyük yama sözleri daha var ve bunları irili ufaklı düzenli güncellemelerin takip edeceğini söylüyorlar.

Yorumlar 21
MK Okuru
MK Okuru 2.02.2023 17:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 15:47
hiç birşey düzelmemiş oyunda bir iki tane bölge var fps 60 dan 17 ye felan iniyor bozuk tasarlanmış belli ki oralar. oyunu oynayanlar için mesela tekemurayla buluştuğumuz cafe ve çevresi dersem anlaşılır zaten. girip baktım hala aynı adamlar 1 ay yatmışlar yani gene hüsran
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 12:21
Ben korsan oynadım. 1.04 versiyon yazıyor. Oyunda bir defa bile bug görmedim. FPS düşüsü falan hiç olmadı. Bütün grafik ayarları orta seviye olmasına rağmen grafikleri de güzeldi. Neden hata ile karşılaşmadım, neden düşük fps almadım anlamıyorum. İşlemcim 10.nesil bu yüzden mi ?
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 12:00
Evet o cafe tarafında sürekli oyundan atıyordu.
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 23:29
üstteki yoruma ithafen söylüyorum: oyunun zaten kopya koruması yok. yeni patch çıktığı anda torrentte yeni linkini yüklüyorlardır zaten
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2021 18:12
Demekki sen torrentten edinmişin oyunu ki patch faland düzeltmemiş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 16:15
Oyun tırt degil oyun çok güzel bir oyun. Oyunu bittirdiğimde bir boşluğa düştüm ama oyunun glitch ve bug sorunu çok fazla bunlar çözülürse ve kuaför berber gibi şeyler oyuna eklenirse. O zaman oynanış açıcısından çok daha güzel bir oyun olur. Dllcleri bekliyorum. Oyuna puanım : 10/8
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2021 14:12
Oyunum orjinal. 2. oynayışım. Daha patch yayınlanır yayınlanmaz tamı tamına 17 tane bugla karşılaştım. Ve artık ilerleme kaydedemiyorum. Takemura beni telefonla aradığında hiç konuşmadan sadece bakıyor, kapatamıyorum da. Geçmiş kayıtları geri yüklememe rağmen o noktaya gelince duruyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 11:18
Ps5 te oyun özellikle kalabalık yerde hata verip kapanıyordu. O hatayı düzeltmişler. Onun dışında ps5 te başka bir hata yok. ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 10:36
Harika oyun, hesap makinesinden oynamaya çalışıp korsan indirenler gelip burda ağlamasın
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 Patch 1.1 güncellemesi yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×