Cyberpunk 2077 PlayStation 5 ve Xbox Series X için de çıkacak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 19.06.2020 - 16:18
Cyberpunk 2077 resmi web sayfasında bugün paylaşılan sevindirici bir açıklamaya göre Cyberpunk 2077 oyunu Xbox Series X ve PlayStation 5 üzerinden oynanabilecek.

CD Projekt RED tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 için erteleme haberinden bir gün sonra güzel bir açıklama geldi. Oyunun geriye dönük uyumluluğunun olacağını belirten ekip, yeni nesil konsollar için de Cyberpunk 2077 oyununun oynanabilir olacağını belirtti. PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri oyunu yeni konsollarından oynayabilecek.

Cyberpunk 2077 Xbox Series X ve PlayStation 5 için de çıkacak

CD Projekt RED tarafından bugün Cyberpunk 2077 resmi web sayfası üzerinden yapılan bir açıklama ile, oyunun geriye dönük ve yeni nesil konsollara uyumluluğu duyuruldu. Cyberpunk 2077 web sayfasında yer alan ifadelere göre, oyuna sahip olan PlayStation 4 kullanıcıları, PlayStation 5 çıktığı gün oyuna yeni nesil konsol üzerinden de erişebilecek. Aynı şekilde Xbox One üzerinden oyuna sahip olan konsol oyuncuları, Xbox Series X üzerinden de oyunu ücretsiz şekilde oynayabilecek.

Cyberpunk 2077 PlayStation 5 ve Xbox Series X için de çıkacak

CD Projekt RED'in Cyberpunk resmi web sayfası üzerinden paylaştığı duyuruda şu ifadelere yer verildi:

CDPR: "Cyberpunk 2077'nin her iki yeni nesil konsolla geriye dönük olarak uyumlu olacağını doğrulamaktan mutluluk duyuyoruz!

Bunun anlamı ne? Oyunun PS4 kopyası, lansman gününde PS5 üzerinde çalışacak. Benzer şekilde, oyunu Xbox One'da satın alan herkes, konsol çıktığında kopyalarını Xbox Series X'de oynayabilecektir.

Daha sonraki bir tarihte, yeni nesil donanımdan tam olarak yararlanacak olan Cyberpunk 2077'ye bir yükseltme de yayınlayacağız.

Bu seçeneklerin her ikisi de oyunun fiziksel ve dijital kopyalarının sahipleri için geçerlidir ve ücretsiz olarak sunulacaktır."

Dün gelen erteleme haberinden aslında böyle bir şey olduğunu az çok anlasak da, kesin bir bilgi olmadığı için net bir şey söyleyememiştik. Bugün sevinçle söylüyoruz ki, beklediğimiz üzere Cyberpunk 2077 oyunu PlayStation 5 ve Xbox Series X yeni nesil konsollarında oynanabilecek. CD Projekt RED'in dün yaptığı açıklamada böyle bir ifade yer almadığı için, sürpriz yapmak istediklerini düşünüyorum. Güzel bir sürpriz oldu. Night City'nin distopik ve karanlık sokaklarında yeni nesil konsolların gücüyle dolaşmak lezzetli olacaktır. Geriye ve ileriye dönük uyumluluk konusunda yine oyuncu dostu davranan CD Projekt RED, oyunun sadece bir konsolda alındığında kendisinden önceki konsolda da oynanabileceğini duyurdu. Oyunun yeni nesil konsollar için tasarlanmış bir sürümünün satılıp satılmayacağı henüz netlik kazanmış değil, fakat hali hazırda satılmakta olan bir kopyası her iki yeni nesil konsolda da çalışacak. İlerleyen günlerde bu konuyla ilgili daha detaylı haberler gelecektir.

Güncelleme: CD Projekt RED yaptığı bir basın konferansında oyunun yeni nesiller için ayrıca bir sürümünün çıkması için 2021 yılını planladıklarını duyurdu. Şimdilik oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri yeni konsollar üzerinden oynanabilecek, oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümleri için de önümüzdeki yılı beklememiz gerekiyor.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2020 21:49
tlou part 2 de lgbt den rahatsızlık duyanlar, bakalım bu oyun çıkınca da aynı şeyleri eleştirileri yapacaklar mı? Tipik ezik zihniyetle "bu oyunun atmosferine lgbt sırıtmıyor yaaağ" mı diyecekler?
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2020 13:09
15:13 zaten pc ye çıkacak oyunun ne fanboyluğu haberlerden bihabersin anlaşılan.
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2020 15:22
lgbt'ye zorlanmakla, herkesin herşeyi istediği gibi yapabildiği bir oyunda lgbt tercih etmek arasında ciddi fark var.
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2020 15:13
aynen katılıyom üç beştane gereksiz sürüsü toplanmış 100%90 pc fanboyu bu arada Last of us
sı gömmeye çalışıyor ama onlar bunu yapdıkca oyun dahada zirveye çıkıyor ama bunu bilecek
kapasiteye sahip değiller klasik yapılan iyi işi kötüleyen ahmak sürüleri işde ...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2020 15:16
Ne Cyberpunk mış arkdaş tutturmuşlar Cyberpunk Cyberpunk ! diye 2 senedir başım ağrıdı . Bak buraya yazıyorum yılın balonu olcak bu oyun balon gibi patlayacak ! demedi demeyinn !
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2020 15:07
Eski nesilde güç sıkıntısı yüzünden oyun iyi çalışmayacağı için yeni nesil çıkış zamanına bir zorunlu erteleme yaptılar. Yoksa 2 aylık erteleme yapmanın oyuna bir katkısı olmayacaktır çoktan gold sürüme ulaştı oyun. Aynı durum LOU2 içinde geçerli ama senaryo sızınca hemen oyunu piyasaya sürdüler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
allalla
allalla 19.06.2020 17:04
ertelenme sebebi belli oldu.

yakışmadı.
taylanz
taylanz 19.06.2020 22:00
ne alaka ya?

Adamlar ps4, ps5, pc hepsi için çıkarıyor işte.
Ne çok şeyi ne kadar az zamanda ne kadar az paraya bekliyonuz arkadaş.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 PlayStation 5 ve Xbox Series X için de çıkacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×