Cyberpunk 2077 çıkış tarihi bir kez daha ertelendi

Mehmet Akif Zımba
Mehmet Akif Zımba 18.06.2020 - 20:25
CD Projekt RED ekibinin ve oyuncuların gözdesi olan Cyberpunk 2077 bir kez daha ertelendi ve yeni çıkış tarihi için küçük bir duyuru yayımlandı.

Geliştirilme süreci 2012'den beri devam eden Cyberpunk 2077 de daha önce çıkış tarihi ertelenen yapımlardandı. Bunun sebebi ise, CD Projekt RED ekibinin bizlere kusursuz bir ürün sunmak istemesiydi. Geliştirici ekibin daha önceki oyunlarına ve takip ettiği politikaları göz önüne aldığımızda mantıklı bir gerekçeydi bu.

Üstelik COVID-19 salgını da bu tarihi ertelemeye yetmemişti ve oyun üzerindeki çalışmalar son hızda devam ediyordu. Ancak, CD Projekt RED'in yaptığı yeni duyuruyla birlikte, 17 Eylül 2020 olan oyunun çıkış tarihi bir kez daha ertelendi.

CD Projekt RED yapılan duyuruda, takip ettikleri politika gereğiyle hazır olmayan bir oyunu bizlere sunamayacaklarını söylüyor . "Hazır olduğunda gelecek" denmesinin de bu yüzden önemli olduğunu belirten geliştiriciler, bu kurala dayalı olarak çalıştıklarını söylüyor.

Aynı zamanda bu tip erteleme kararları alındığında, oyuncuların güvenini sarstıklarını bildiklerini de sözlerine ekliyor geliştirici ekip. Üstelik bu kararın kolay olmadığı da ortada, hatta kendileri de bunun bir oyun geliştiricisinin alabileceği en zor karar olduğunu söylüyorlar.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi bir kez daha ertelendi

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi hala yakın

Yine de aniden ortaya çıkan bu durumun oyunları için daha iyi olacağını söyleyen ekip, biz oyunculardan özür dilemeyi de unutmadı. Böylece Cyberpunk 2077 için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

CD Projekt RED yapımlarının, bizlere yıllar boyunca unutmayacağımız deneyimler sunmasını istiyor. Bu sebeple yeni alınan bu kararı, anlayışla karşılamamız bekleniyor.

Cyberpunk 2077'nin şu anda hazır olduğu da yapılan duyuruda belirtiliyor. Gerek hikayesi ve oynanışı olsun, gerek ara sahneler, görevler veya bölüm tasarımları olsun, karşımızda bitmiş bir ürün bulunuyor. Night City'nin bizlere sunacağı bütün maceralar dahil tamamıyla her şeyi hazır bir şekilde bizleri bekleyen bir oyun var ortada.

Buna rağmen oyunun karmaşık yapısı ve bu yapının parçaları arasında bir karışıklık söz konusu olduğu söyleniliyor. Bu yüzden de her şeyin üzerinden tekrar geçmeleri gerekiyor. Oyunun mekaniklerinin dengelenip, birçok hatanın da düzeltilmesi gerektiği duyuruda karşımıza çıkıyor.

Cyberpunk 2077'nin sunacağı büyük dünyayı göz önünde bulundurursak, bu kadar hatanın olması biraz normal açıkçası. Uzun bir süredir geliştirilen ve önceki duyuruda bitmiş olan bir oyunu, ekstra birkaç hafta daha beklemek çok da üzmeyecektir.

Duyurunun son kısmında ise, oyunun dünya çapında birçok basın mensubu tarafından oynanmaya başladığı belirtiliyor. Şu anda sınırlı sayıda insanın oynadığı yapım hakkında, Night City Wire etkinliğinden sonra ilk incelemeleri görmeye başlayabileceğimiz anlamına geliyor bu.

Cyberpunk 2077 için belirlenen yeni çıkış tarihi ise 19 Kasım 2020 olarak belirlenmiş durumda. 25 Haziran 2020'de gerçekleşecek olan Night City Wire etkinliğinde, Cyberpunk 2077 hakkında en güncel bilgilere erişme fırsatı elde edeceğiz.

CD Projekt RED bu bilgiler karşısında oyun karşısındaki bilgi açlığımızı gidermeyi umuyor. Belirlenen yeni çıkış tarihine kadar da, oyunun son haline getirilmek için çalışmaların son hızla sürdürüleceği verilen bilgiler arasında. Umarız tüm bu bekleyişe değecek bir oyun çıkar karşımıza.

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi bir kez daha ertelendi

Yorumlar 31
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 16:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.06.2020 09:07
2021 Mart ayına gelirse oynayalım, Hedef 2021 Mart ayı onuda tuturamazlar, bu seferde 2021 Mayıs ayına ertelenir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2020 20:36
kasımda da çıktığında sanıyorsanız ki hatasız mis gibi olcak... çok beklersiniz. witcher 3 gibi bug dolu olucak oradan da bekle bikaçaydaha ki hatalar düzeltilsin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2020 21:25
Keşke yapımcılar kaliteli fakat daha küçük çaplı yapımlar çıkarsalar, büyük yapımları bekleyene kadar kanser oluyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2020 21:21
Bir Bannerlord masalı...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2020 09:57
Ön siparişde geçen sene aldım iade istesem kabul olurmu bokunu çıkardılar artık.
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2020 08:34
Bekle ölmezsin. Sanki beklesen fiyata zam gelicek
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 çıkış tarihi bir kez daha ertelendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×