Cyberpunk 2077 The Witcher 3 gibi ücretsiz DLC'lere sahip olacak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 24.08.2020 - 11:58
Cyberpunk 2077 de tıpkı abisi The Witcher 3 gibi çıktıktan sonra birçok ücretsiz DLC ile desteklenecek. CD Projekt RED hamlelerini oyuncudan yana yapıyor.

CD Projekt RED tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077 de tıpkı The Witcher 3 oyununda olduğu gibi ücretsiz DLC'lere sahip olacak. Dün Cyberpunk resmi Twitter hesabına yöneltilen bir hayran sorusunu bunu doğrular nitelikte yanıtladılar.

The Witcher 3 gibi Cyberpunk 2077 için de ücretsiz DLC'ler olacak

Bildiğiniz gibi The Witcher 3, geçen zamanın ardından toplam 16 ücretsiz indirilebilir içeriğe sahip. Cyberpunk 2077 için de durum bundan farklı olmayacak. CD Projekt RED oyunları çıktıktan sonra desteklemeye devam eden bir şirket. Bu da oyun çıktıktan sonra birçok ücretsiz indirilebilir içeriğin geleceği konusunda şüpheye yer bırakmıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt piyasaya çıktığında CD Projekt RED, oyunu takip eden üç ay içerisinde 16 ücretsiz DLC paketi yayınladı. Oldukça iyi indirilebilir içerikler olduğunu söylemeliyim. Yeni zırh setleri, birkaç yeni görev, Gwent kartları ve bazı karakterlerin alternatif görünümleri eklendikten sonra son olarak da Yeni Oyun + içeriğini oyuna eklemişlerdi.

Bir Twitter kullanıcısı geçtiğimiz gün Cyberpunk 2077 resmi hesabına ücretsiz indirilebilir içeriklerle ilgili bir soru yöneltti ve işte aldığı cevap:

Cyberpunk 2077 The Witcher 3 gibi ücretsiz DLC'lere sahip olacak

Cyberpunk 2077'nin abisi Witcher 3'ten alışık olduğumuz bu durum bizler için pek şaşırtıcı değil. Ancak CD Projekt RED'in bunu doğrulaması güzel. CDPR hem The Witcher, hem de The Witcher 2 piyasaya sürüldükten sonra ünlü "Enhanced Edition" sürümlerini ücretsiz yayınlayarak oyun çıktıktan sonra gösterdiği desteği defalarca kanıtlamış bir şirket. CD Projekt RED'in kurucu ortağı Marcin Iwinski, programa duyduğu coşkuyu şöyle belirtmişti.

Marcin Iwinski: "Bu tür girişimlerin genel kuralın bir istisnası olmaktan öte bir endüstri standardı haline geldiğini gerçekten görmek isterim ve umarım The Witcher 3: Wild Hunt iyi bir örnek olmuştur."

Bu oyun çıktıktan sonra gösterdikleri desteğin sadece kendileriyle kısıtlı kalmasını istemediklerine işaret. Ancak oyuncuların gözünde CD Projekt RED'i kıymetli kılan unsur bu yaptıkları değil, bunları sadece onların yapması olmuştu. Toparlayalım, Cyberpunk 2077 için tıpkı Witcher 3'te de olduğu gibi oyun çıktıktan sonra ücretsiz içerikler gelmeye devam edecek. Ayrıca merakla beklenen oyun da 19 Kasım 2020 tarihinde çıkıyor. An itibariyle ön sipariş ile alınabilir.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2021 02:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 25.08.2020 09:57
1 sene önce ön sipariş ile aldım bize özel birşeyler yok sanırım
durates
durates 25.08.2020 15:22
görmeden almam acelesi yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
Cyberpunk 2077 The Witcher 3 gibi ücretsiz DLC'lere sahip olacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×