Dark Souls Elden Ring çıkana kadar çevrimdışı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 10.02.2022 - 18:26
Sunucularda yaşanan sorunlar ve güvenlik açıklarından ötürü Dark Souls Elden Ring çıkana kadar PC platformunda çevrimdışı kalacak.

Dark Souls Elden Ring çıkana kadar çevrimdışı kalacak, en azından PC platformunda. Yaklaşık 1 ay önce Dark Souls 3 PVP sunucularındaki güvenlik açığı ile gündeme gelen Dark Souls PC versiyonlarındaki güvenlik ve bağlantı sorunları sebebiyle Dark Souls sunucuları, Elden Ring çıkana kadar kapalı kalacak. Bandani Namco ve From Software bu konuda ortak bir açıklama yaptı.

Dark Souls Elden Ring çıkana kadar çevrimdışı kalacak

Bahsi geçen güvenlik açığının, hackerların Dark Souls oyuncularının bilgisayarlarına erişim sağlamalarına yol açabileceği belirtilmişti. Bandai Namco, oyunculardan gelen geri bildirim ve raporlar için teşekkür etti ve yapılan incelemeler sonucunda Dark Souls sunucularının bir süre daha kapalı kalmasına karar verdiklerini duyurdu.

Dark Souls Elden Ring
Bir reddit kullanıcısı, güvenlik açığını aylar önce fark etmiş ve reddit'e bu konuda bir gönderi yazmıştı. Ancak Bandai Namco geliştiricilerinin bu güvenlik açığının farkında olmalarına rağmen olay yayıncılara yansıyana kadar önlem almadığı belirtiliyor. Hatta Bandai Namco'nun, 2020 yılındaki benzer bir güvenlik açığını da düzeltemediği iddia ediliyor.

Dark Souls sunucularının, Elden Ring'in piyasaya çıkmasının ardından olabildiğince kısa sürede tekrar açılacağı ifade edildi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 14:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dark Souls Elden Ring çıkana kadar çevrimdışı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×