Dead by Daylight 50 milyon oyuncuya ulaştı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 30.03.2022 - 15:40
Neredeyse 8 yaşına giren Dead by Daylight 50 milyon oyuncuya ulaştı ve oyunun bir masaüstü adaptasyonu için yeterli bağış toplandı.

Dead by Daylight 50 milyon oyuncuya ulaştı. 8 yaşına giren Dead By Daylight, hakkında sık sık yeni haber duymadığımız ancak kitlesi ve tarzını oturtmuş bir oyun. Devamlı yeni DLC ve promosyonlar ile aktifliğini koruyan oyunun 50 milyon oyuncuya ulaştığını oyunun yapımcısı Behaviour duyurdu. Bu haber, Dead by Daylight Boardgame Kickstarter duyurusundan bir kaç gün sonra geldi.

8 yaşına giren Dead by Daylight 50 milyon oyuncuya ulaştı

5 kişilik bir ekiple oynanan ve bu 5 kişiden dördünün çaresiz bir şekilde kapana kısılmış 4 kişi, birinin ise (genelde popüler korku filmlerinden esinlenen) katili oynadığı Dead by Daylight 2016'dan beri popülaritesini korumayı başaran bir oyun. Dead by Daylight'ın masaüstü projesi için hedeflenen bağış olan 190 bin doların çoktan geçmesi ve an itibariyle 350 bin doların üzerinde olması da bu popülerliğin bir yansıması.

Dead by Daylight 50 milyon oyuncu
Dead by Daylight'ın masaüstü oyununu, pek çok Kickstarter projesini hayata geçiren Level 99 Games geliştirecek. Left 4 Dead'in başarısından beri bir oyuncunun diğer oyuncu grubunu avladığı multiplayer oyunlar yapılıyor. Bu tarz oyunların en son ve en başarılı örneklerinden biri Back 4 Blood  olmasınar rağmen Dead by Daylight, yıllar içerisinde sessizce büyümeye devam etmiş gibi görünüyor.

Dead by Daylight PS5 ve Xbox Series X'e de gelecek.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 14:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dead by Daylight 50 milyon oyuncuya ulaştı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×