Dead or Alive: Xtreme 2

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Gereksiz bir oyundan ateşli ve seksi nasıl olabilir?
Platformlar XBox 360
Dead or Alive: Xtreme 2
  • Yapımcı - Yayıncı Team Ninja - Tecmo
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 55
Artılar Seksi bayan dövüşçüler
Eksiler Dövüşçüler dışında herşey
“Tatil gerçekten harika gidiyor. Her gün denize gidiyorum, güneşleniyorum. Hava ve su mükemmel, ortalık resmen cennet bahçesi. Doğayla iç içeyim resmen. Peki yapmam gereken ne sadece? Tabii ki tatilin tadını çıkarmak. İşin en güzel yanı çevremde resmen huriler var. Hepsi birbirinden çekici ve güzel. Bazı zamanlar inanmak istemiyorum, ama gerçekten cennete mi düştüm? Tatil için iyi ki burayı seçmişim. Aslında sürekli burada yaşasam olur mu? Nasıl olsa sürekli olarak yaz var buralarda, hava soğuk olmayacak. Ufak bir dükkan açar, kendimde geçinirim. Olabilir, belki de bu düşüncelerden biraz uzaklaşmam lazım. Sonuçta geride başka bir yaşamı bırakacağım, yeni bir hayat başlayacak. Arkadaşlarım, ailem, dostlarım, işim ve güzel bir sevgilim var(!). Ancak sevgilimi burada düşünemiyorum bile nedense aklım kayıyor. Evet, güneşlenmeye devam etmeliyim. Denizden çıkan bu seksi güzelde kim? Mor saçları, atletik yapısı sanki tanıyorum Ayane? Dead or Alive? Ben neredeyim yahu?”

Terletme molası

Soruya cevap şu olacaktır; Dead or Alive: Xtreme 2’nin içindesiniz. Aslında içinde olduğunuzu zannedip, sadece ekrandan kolaçan ediyoruz. Xbox’ın ismi duyulmuş Dead or Alive serisini bilmeyen yoktur. Kendisi en seksi oyunlardan biri de kabul edilir. Çünkü içindeki bayan dövüşçüler, erkek oyuncuların hatta oyuncu olmayan erkeklerin bile ilgisini çekecek kadar fazlaca seksilerdir. Hal böyle olunca yapımcı Team Ninja sadece içinde bayanların olduğu Xtreme isimli ilk oyunu çıkarmıştı. Yapmak gereken, içlerinden bir bayan dövüşçüyü alıp, çeşitli oyunlarda diğerlerini yenmek ve birinci olmaktı. Ancak yapımın ilgi çeken kısmı kendisi değil modellemeleriydi.

Deneysel

Dead or Alive 4’ün üzerinden zaman geçti. Bu arada daha iyi grafikli birçok yapım da X360’ta boy gösterdi. Team Ninja aslında Dead or Alive: Xtreme 2 ile konsolda daha neler yapabileceğini, daha çok test etme aşamasındaydı. Bu yüzden grafiklerde biraz daha oynama yapıp, grafik motoru üzerinde bir iki değişikliğe gittiler. Aslında bunlar daha sonra çıkacak olan Dead or Alive 5 için ilk adımlar sayılabilir. Bu yüzden Xtreme 2 aslında biraz deneysel.

Oyuna gelecek olursak; aslında pek fazla bir beklentinin olmadığı bir proje. Yapmamız gereken bir karakter alıp, diğer bayan karakterlere karşı yaz oyunlarından üstünlük sağlamak. Bunlar arasında Ayane, Kasumi, Tina gibi DOA 4’ten ve öncekilerden bildiğimiz tanıdıklar var. Karakterimizi aldıktan güneşli sıcak adada, yine sıcak olan diğer karakterlerle mücadeleye giriyoruz. Aslında mücadele dediğime bakmayın, bunlar ufak yarışmalar. Bu yarışmalar hepimizin bildiği; halat çekme, yüzme, plaj voleybolu, bayrak kapma vs… yaz aktiviteleri. Hiçbirinin de çekici pek fazla yanı bulunmuyor. Yapmanız gerekenler belli, sadece kazanmak. Bu sıkıcı sporları yapmanın tek bir nedeni var, o da Xtreme 2’nin seksi karakterleri. Açıkçası bunun haricinde başka bir sebep bulunmuyor.

Gereksiz olanlar

Yapımda birde ayrıntılı bir karakter yaratma ekranı var. Ancak böyle bir oyun için o kadar ayrıntılar gereksiz ki, anlatamam. Bunlar içinde karakterinizin öz geçmişi, sevdiği şeyler, sevmedikleri, sevgilisi var mı, neyi ne yapar, en çok kimi dinler vs… gibi oldukça sıkıcı bilgiler karşınıza gelecek. Ancak bu bilgilerin tek önemli noktası, katıldığınız yaz aktivitelerindeki sonucunu etkileyebilecek olması. Bunun haricinde pek numaraları yok, zaten bu gereksiz bilgiler ekran geldiğinde “Hemen geçeyim, oyuna gireyim” mod’unda olduğunuzdan, pek fazla kafaya takmayabilirsiniz.

Görüntü her şey

Grafik olarak Xtreme 2 genelinde fena sayılmaz. Tabii ki ilk öne çıkan materyal modellemeler oluyor. Bikinili seksi dövüşçüler, güzel yansıtılmış. Çevrede kendince yetiyor. Ancak başka numara yok. Ses konusunda yine karakterlerin seslendirmeleri, görüntüleri gibi oldukça can yakıcı. Bunun haricinde sıkıcı müzikler eşliğinde, insan bayabiliyor.

Xtreme 2, sadece bayan dövüşçüleriyle oynamak için erkek oyuncular tarafından alınabilecek bir oyun. Bunun dışında başka numarası yok. Zaten Team Ninja’nın ortaya bir klasik çıkarma gibi durumu da yoktu. Karakterlere yeni giysiler açmak, daha seksi bikiniler giydirmek gibi arada atraksiyonlara girebiliriz. X360 konsolu elinizde varsa, ben tatil ve güzel kızlardan yanayım derseniz, Xtreme 2 işinize yarayabilir. Bunun haricinde gereksizlik abidesi.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 12:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dead or Alive: Xtreme 2

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×