Dedektif Hercule Poirot bilgisayar oyunu oluyor

Mine Turgay Oktay
Mine Turgay Oktay 3.06.2010 - 12:31
Dedektif Hercule Poirot bilgisayar oyunu oluyor
Cinayet romanlarının unutulmaz yazarı Agatha Christie’nin eserleri bilgisayar oyunu oluyor. Christie’nin torunu Mathew Prichard, büyükannesinin romanlarından esinlenerek beş ayrı bilgisayar oyunu geliştirilmesi için izin verdi.

Belçikalı dedektif Hercule Poirot’nun başrolde olduğu, Nil’de Ölüm, Doğu Ekpresi’nde Cinayet gibi ünlü polisiye romanları bilgisayara taşıyacak anlaşmanın 6 yıllık olduğu belirtildi. Anlaşma sayesinde Agatha Christie’nin romanlarının yeni kişiler tarafından da okunmaya başlanacağını umduğunu belirten torun Mathew, ‘Büyükannem, romanlarını okuyanların daha çok keyif almaları için hep yeni yollar keşfedip bunları uyguladı. Ben de bu noktadan harekete geçerek çok değerli eserlerin bilgisayar oyunu yapılmasını kabul ettim’ diye konuştu.

Romanları dünyada 45 dile çevrilen ve toplam 2 milyar adet satılan Agatha Christie’nin eserlerinden esinlenecek bilgisayar oyunlarının geliştirilmesi için yüzbinlerce dolara ihtiyaç olduğu belirtiliyor. Anlaşmayı yapan Chorion isimli kitap şirketinden yapılan açıklamada, ‘Ünlü yazar Agatha Christie’nin romanları İncil ve Shakespeare’dan sonra en çok satan kitap oldu. Kaynak: www.hurriyetim.com.tr
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 20:37
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dedektif Hercule Poirot bilgisayar oyunu oluyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×