Denuvo, oyunlarda performans sorunları oluşturmaya devam ediyor

Denuvo, oyunlarda performans sorunları oluşturmaya devam ediyor

Furkan Güler
Furkan Güler 16.04.2018 - 10:09
Geliştiricilerin de başı derde girdi.

PC platformunda oyunları korsan kullanımdan koruyan Denuvo, artık kısa zamanda kırılabiliyor olmasının yanında oyuncu nezdinde de sıkıntılar ortaya çıkarıyor. Özellikle Ubisoft oyunlarını pek koruyamaması ile ünlü olan Denuvo'yu terk eden geliştiricilerin sayısı günden güne artmakta. Yeni ortaya çıkan bir bilgiye göre Denuvo, Tekken 7'nin PC sürümünde ciddi performans sıkıntıları oluşturuyor. Tekken 7'nin yapımcılarından olan Katsuhiro Harada, bu sıkıntının yeni güncelleme ile çözüleceğini belirtti. Oyunu devamlı olarak şifreleyerek işlemciyi yoran Denuvo, geride bıraktığımız dönemlerde EA Games tarafından da terk edilmişti.

Denuvo, Tekken 7'de ciddi performans sıkıntıları ortaya çıkartıyor

Diğer bir yandan ise Final Fantasy XV'in PC sürümünde uzun yükleme sürelerine neden olan Denuvo, geliştiricisinin kararı ile oyundan yakında kaldırılacak. Ayrıca Denuvo, başka bir PC oyunu olan Jurassic World Evolution'da da kullanılmaya devam edilecek. Eskiye nazaran daha az geliştiricinin tercih ettiği Denuvo, bundan sonra daha çok yazılım firmaları tarafından kullanılacak gibi gözüküyor. Oyunlardan elini ayağını çeken Denuvo, belki de ilerleyen dönemlerde tamamen video oyun dünyasını terk eder.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 09:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2018 14:33
Kırılıyor zati.. Biz öyle oynuyoruz. 300TL veremem bi oyuna kimse kusura bakmasın.
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2018 10:27
Tabi konsol çok ucuz. 300 tl de değil oyunlar pc de sallama.
Kalan Karakter : 300 Gönder
propontis
propontis 16.04.2018 13:27
Bir an önce yok olmaları dilegiyle. Tomb raider (rising) oyununda 0 fps gördügümü bilirim. Paran ile rezil olmak böyle bir şey.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×