Diablo 2 eşya kavgası ölümle sonuçlandı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 26.12.2021 - 17:55
Diablo 2 eşya kavgası ölümle sonuçlandı. Arkadaşını silahla vurarak öldüren 36 yaşındaki Joshua Spellman kasıtsız adam öldürmeden yargılanacak.

Diablo 2 eşya kavgası, iki arkadaş arasında yaşanan silahlı çatışma ile sonuçlandı. Geçtiğimiz Cuma günü yaşanan olayda 36 yaşındaki Joshua Spellman, 34 yaşındaki arkadaşı Andrew Dickson'ı silah ile göğsünden vurarak öldürdü.  Spellman, "kasıtsız adam öldürme" suçundan 29 Aralık'ta hakim karşısına çıkacak.

Diablo 2 eşya kavgası haddini aştı

Diablo 2 Resurrected oyuncusu Spellman, dedektiflere yaptığı açıklamada olayın kendisi, Dickson ve üçüncü bir kişi arasında yaşananlar yüzünden gerçekleştiğini belirtti. Birbirine oldukça yakın evlerde oturan Dickson ve Spellman'in oyununa katılan bir oyuncunun, henüz toplayamadıkları değerli bir eşyayı "çalması" sonucunda Dickson kontrolden çıkarak Joshua Spellman'a ağıza alınmayacak küfürler etmeye başlamış. Şifre korumalı olması gereken lobiye bu özelliği eklemeyen Spellman'in ifadelerine göre Dickson onu tehdit etmiş.

Diablo 2 eşya kavgası ölümle sonuçlandı
İddianameye göre, 26 yıllık arkadaşı Andrew Dickson'ı sakin olması konusunda uyaran Spellman, aksi takdirde onu silah ile vuracağını belirtmiş. Bilgisayarının yanında duran (!) silahını kaptığı gibi Dickson'ı evine yönelen Spellman iki ev arasında yürürken havaya ateş etmeyi de ihmal etmemiş. Dickson'ın evinden tekrar karşılaşan ikili arasındaki tansiyon iddianameye göre düşmemiş. Spellman babasına yaşananları anlatırken eve giren Andrew Dickson, Spellman'e onu silahla vurmak konusunda tehdit ettiğini hatırlatmış.

Joshua Spellman, üzerine yürüyen Dickson'ı silahla göğsünden vurmuş, hastaneye kaldırılan Dickson kurtarılamamış.
"Kasıtsız adam öldürme" suçundan yargılandığı için 750 bin dolar karşılığında kefaret hakkı bulunan Spellman Çarşamba günü hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 03:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 12:47
Parasını verdikten sonra adam öldürmek serbest miymiş?
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 20:47
"Kefaletle serbest". Yaaani mahkeme süresince hapiste kalmıyorsun. Şehri terk etmemek üzere serbest takılabiliyorsun. Mahkeme sonucu suçlu bulunursan yine hapse giriyorsun. Öyle bildiğiniz gibi amarıganın oyunu değil yani bu işler.
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 17:11
O türkiye'de serbest.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 13:06
d2 de o item olayı da çok saçma ama boss dan item düşüyor kim kaparsa.. hatta konsol olanlara kolaylık bile yapılmış daha önce kapıyorlar. tamam belki eskiden olmazdı böyle şeyler ama şimdi millet sıyırdı iyice aranıyor nereye çatsam diye.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 12:05
Abi nasıl mümkün olabilir böyle bir şey ya
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2021 11:47
Hapiste bol bol diablo oynar artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.12.2021 20:26
Manyak lan bu millet oyun için katil olunurmu alt üstü oyun benim arkadaşım karakterimi soydu değeri 50bin tl di haram zıkım olsun dedim.. Şimdi 100 liraya ihtiyac durumuna geldi kiraya çıkıyor ödeyemiyorum öyle öyle ev tutuyor sürekli iştende kovulmuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
Diablo 2 eşya kavgası ölümle sonuçlandı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×