Diablo 4 baş yapımcıları, artık Activision Blizzard'da değil

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 12.08.2021 - 14:22
Activision Blizzard tarafında sular durulmuyor. Diablo 4 oyun direktörü olan Luis Barriga, baş tasarımcı Jesse McCree artık şirkette değil.

Diablo 4 oyun direktörü Luis Barriga, baş tasarımcı Jesse McCree ve World Of Warcraft tasarımcısı Jonathan LeCraft çarşamba günü Blizzard'ı terk etti. Ayrılık ilk başlarda resmi olarak açıklanmamış olsa da, üç tasarımcının artık Activision Blizzard çalışan listesinde yer almadığı belirtiliyordu. Sürecin ilerleyen saatlerinde Activision Blizzard sözcüsü bir e-postayla ayrılığı resmiyete kavuştururken, ''Luis Barriga, Jesse McCree ve Jonathan Lecraft'ın artık şirkette olmadığını doğrulayabiliriz'' şeklinde bir açıklama yapıldı.

Diablo 4 baş yapımcıları, artık Activision Blizzard'da değil

Activision Blizzard'dan oldukça tecrübeli çalışanlar ayrılmış olsa da şirket, “Zaten yerinde olan derin, yetenekli bir geliştirici listemiz var ve boşluklara yeni kişiler atandı. İlerlemeye devam etme, oyuncularımıza inanılmaz deneyimler sunma ve herkes için güvenli ve üretken bir çalışma ortamı sağlamak için ilerleme yeteneğimizden eminiz.” cümleleriyle açıklamasını devam ettirdi. Haberi öğrenen bir kaynak, Activision Blizzard'ın ayrılıklar için bir neden vermediğini; ancak şirketin Overwatch ve Call Of Duty yayıncısında yaygın cinsel taciz ve ayrımcılık iddiasıyla bir Kaliforniya davasıyla ilgilendiğini belirtti.

Diablo 4 baş yapımcıları, artık Activision Blizzard'da değil

Luis Barriga, 2006'dan beri Blizzard'da ve oyun direktörü olarak Diablo 4'ün ilk ortaya çıkmasından bu yana ön sıralardaki kişilerden biri olarak yer alıyordu. Oyun hala geliştirme aşamasında ve henüz resmi bir çıkış tarihi yok. Yaşanan bitmek bilmeyen ayrılıklar sonrası, oyunda herhangi bir değişikliğe gidilecek mi hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 21.09.2021 00:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2021 17:58
şu an başlı başına path of exile yetiyor , ikincisi çıktığında diablo 4 ü anca blizzard fanı bebeler oynar.
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2021 09:18
Üstteki yoruma twitch te hearthstone denince akla gelen yayıncıyı örnek vermek istiyorum neresinden savunacağını bilemiyor
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2021 20:07
Şu günlerde Blizzard simpi olmak giderek zorlaşıyor. Adamlara saygı duyuyorum çünkü simp olmada işi sanata döküyorlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2021 17:30
Jesse Mcree nin kadınlara attıgı mesajlar ortaya cıkmıştı eminim ''profesyonel'' bi karardır. :D beter olsunlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.08.2021 16:07
"oyuncularımıza inanılmaz deneyimler sunma" Yahu millet ilk gösterimden sonra bas bas bağırmasa bir a-rpg'in core özelliklerinden biri olan itemization'ın ne kadar kötü durumda olduğundan bir haberdiniz. Düzenlemeler yaptınız ama gene de sadece kötüden eh işte kıvamına geldi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Diablo 4 baş yapımcıları, artık Activision Blizzard'da değil

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×