Disney Sing It

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Hadi şarkı söyleyelim
Platformlar PlayStation 3
Disney Sing It
  • Yapımcı - Yayıncı Zoe Mode - Disney Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 71
Artılar Eğlenceli müzik envanteri
Eksiler Uzun ömürlü değil
Müzik temalı yapımlara gösterilen ilgi her geçen gün biraz daha artıyor. Guitar Hero ve Rock Band isimli oyunlar, piyasanın hâkimiyetini eline almış, ortalığın tozunu atarken, bu iki başarılı yapıma rakip olarak piyasaya tutunmaya çalışanlar da var. Konami firmasının hazırladığı Rock Revolution, bu rakiplere başarısız bir örnek olarak verilebilir. Fakat Sing It, kesinlikle sıradan değil. Aslında bu yapımlar arasındaki tek benzerlik, hepsinin temasının müzik olması. Pratiğe gelirsek Sing It, bir karaoke yapma oyunu. Şimdiye kadar 16 milyon kopya satan seri, yoluna tam gaz devam ediyor.

Mikrofon sende

Sıgn It, Disney’in Hannah Montana, Camp Rock ve High School Musical gibi başarılı filmlerinde yer alan müziklerin bir araya geldiği bir oyun paketi. Toplamda 35 şarkının yer aldığı yapım, yanında iki adet USB mikrofonla birlikte geliyor. Ayrıca oyun, Sing Star’da kullanılabilen mikrofonlara da destek veriyor.

Disney Sing It
"Oyunda ister tek başımıza, istersek arkadaşlarımızla birlikte şarkı söyleyebiliriz."

Oyuna ilk adım attığımızda, öncelikle eğitim bölümlerine göz gezdirmekte yarar var. Ekranda beliren yönergeleri izleyerek kısa sürede yapımı kavrayabiliyoruz. Zorlanmanız neredeyse imkânsız. Belki şarkı söylemeyi çok seviyorsunuzdur, ancak sizi kimsenin dinlememesinden şikâyet ediyorsunuzdur. Sign It, size kendi sahne performansınızı yansıtma imkânı sunuyor.

İster tek başınıza solo şarkılar söyleyebiliyor, isterseniz de arkadaşlarınızla düetler yapabiliyorsunuz. Oyunda yer alan Versus modu sayesinde, en iyisi olmak için uğraş veriyorsunuz. Nota zamanlamasına göre yapacağınız hamleler, söylediğiniz şarkılardan elde edeceğiniz puan ortalamasını yükseltiyor. Böylece arkadaşlarınızla aranızda mini yarışmalar düzenleyebilirsiniz. Ayrıca karakterimiz için yeni özellikler unlock edebiliyoruz. Yapımın X360 versiyonunda olduğu gibi PS3 versiyonunda da USB kamera desteği bulunuyor. Bu sayede kendinizi oyuna aktarabiliyorsunuz.

Disney Sing It
"Yapım grafiksel olarak bir detay barındırmıyor. Renkli bir arka plana sahip. "

Bir şarkıcı edasında

Sing It ilk kez ofise geldiğinde, nasıl bir oyun planı belirleriz diye düşündük, bir süre kararsız kaldık. Sonrasında mikrofonları elimize aldığımızda, tüm kararsızlığımız ve çekingenliğimiz gitti. Yerini büyük bir rekabet duygusu ve kazanma arzusu aldı. Her birimiz şarkıcıyı andırır halde tavırlar takınsak da, yapımdan aldığımız haz, bunu unutmamızı sağladı.

Sonuca gelirsek Sing It’in, bir parti oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Onun dışında bir özelliği olmadığı için, sürekli olarak oynanabilecek bir yapım değil. Grafiksel olarak bir detay barındırmıyor. Renkli bir arka plana sahip. İçeriğinde barındırdığı pop türündeki müzikler neticesinde, genç kitleyi, özellikle de Disney filmlerinin hayranlarını odak alan bir oyun. Karaoke yapmaktan hoşlanıyorsanız, Sing It’i denemenizde fayda var. Sing It için hazırlanan ekstra indirilebilir şarkılar sayesinde de bu heyecanı daha da ileriye götürme olanağına sahip olabilirsiniz, ama uzun ömürlü olduğu söylenemez.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 18:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
Disney Sing It

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×