Disney ve FOX anlaşması başka bir marka yüzünden tehlikeye girdi

Disney ve FOX anlaşması başka bir marka yüzünden tehlikeye girdi

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 6.02.2018 - 16:22
Hayaller nasıl yıkılır?

Disney ve FOX arasındaki anlaşma Comcast yüzünden tehlikede. "Çoktan anlaşma yapılmamış mıydı yahu?" diyenler için de şöyle açıklayalım: Amerika Birleşik Devletleri'nde yer alan Regulations Process isimli yasa yüzünden, bu tarz büyük firmaların arasında yapılan anlaşmaların resmileşmesi için 12 ile 18 ay'lık bir süreçten geçmeli. Bu süreç içerisinde anlaşma bozulabilir veya feshedilebilir. Hatta, ortada bir satın alma varsa, yeni bir teklif ile yüksek fiyat vererek ortalığı karıştırabilirsiniz.

Comcast, FOX'u Disney'in elinden almak istiyor

Comcast'in yaptığı şey de tam olarak bu. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Disney'in FOX'un bir bölümünü satın almasının üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen, Aralık ayında Disney'in rakibi Comcast'de FOX'u satın almak için uğraşıyordu. Sonrasında yarıştan çekilen Comcast, tekrar bir teklif yapmaya hazırlanıyor. Disney'in verdiği ücretten daha fazlasını verecek olan Comcast, dünya çapında yer alan bütün Geek'lerin hayallerini yıkmaya çalışıyor. Comcast'in FOX'u satın alması demek, X-Men'in Marvel Sinematik Evreni'nden tekrar uzaklaşması demek oluyor. Sadece bu değil, Avatar, Predator vb. seriler de Disney'in elinden alınacak.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 18.01.2021 09:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2018 11:59
İnşallah Comcast alır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
carmalone
carmalone 7.02.2018 09:53
Disney neye elini attıysa çürütüyor artık. Marvel güzel ama disney sayesinde değil, marvelın yönetmen ve direktörü aynı zamanda tam bir marvel çizgi roman hayranı, tüm evreni, tüm karakterleri tanıyor ve hayranları düşünerek film yapıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2018 21:25
Lan Disney Fox'u size yar eder mi bu kadar hype'tan sonra :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2018 21:06
" Sadece bu değil, Avatar, Predator vb. seriler de Disney'in elinden alınacak." Zaten bu seriler disneyin eline resmi olarak geçtiği an rezil olmalarıda resmileşir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2018 17:21
Disneyde daha çok basar
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×