Dune dahil 6 film vizyon gününde HBO Max gelecek

Dune dahil 6 film vizyon gününde HBO Max gelecek

Berat Darıcı
Berat Darıcı 4.12.2020 - 11:10
Her yeni film, bir ay boyunca hiçbir ek ücret olmadan HBO Max'te yayınlanacak. Ardından yalnızca sinemalarda mevcut olacak.

HBO Max, The Matrix 4, Dune gibi filmleri ve Warner Bros.'un gelecek yıl gösterime girecek tüm yeni filmlerini vizyona girdiği gün yayınlayacak. Hiçbir ek ücret ödenmeyecek. Çevrim içi olarak tüm HBO Max üyeleri izleyebilecek. Elbette bu filmlerin ilk günden korsan olarak da çıkacağı anlamına geliyor.


Kötü haber ise HBO Max'in şu anda sadece Amerika'ya özel olması. Diğer bölgelere ne zaman geleceğine yönelik bir bilgi ise bulunmuyor. Servis şu anda aylık 15 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Warner Bros. bu yaklaşımı "hibrit model" olarak adlandırıyor ve benzeri görülmemiş stratejinin "özellikle ABD'de süregelen küresel salgına karşı üretilmiş" bir yanıt olduğunu söylüyor. Filmlerin hepsi 4K ve HDR olarak HBO Max'te yayınlanacak. Bir ayın ardından DVD ve Blu-ray gibi normal rotayı takip edecekler.

HBO Max, Wonder Woman 1984 yayına girmeden 3 hafta önce 1 aylık ücretsiz deneme sürümünü iptal etti. Muhtemelen gelecek dönemde de deneme sürümü kapalı kalacak. Wonder Woman 1984'ün ya da aşağıda yayın tarihlerini yazdığım ve HBO Max'te yayınlanacak olan filmleri izlemek için şu anda 15 dolar verilmesi zorunlu.

Vizyona girdiği gün HBO Max'te yayınlanacak filmlerin bazıları şöyle:

  • The Matrix 4 - 22 Aralık 2021 Çarşamba günü
  • Dune - 1 Ekim 2021 Perşembe günü
  • Mortal Kombat - 12 Mart 2021 Perşembe günü
  • The Suicide Squad - 6 Ağustos 2021 Perşembe günü
  • Space Jam: A New Legacy - 23 Temmuz 2021 Perşembe günü
  • Godzilla vs. Kong - 21 Mayıs 2021 Perşembe günü

Dune dahil 6 film vizyon gününde HBO Max gelecek

HBO Max geçici bir çözüm

WarnerMedia Studios'un (Warner Bros.'a sahip olan stüdyo) başkanı ve CEO'su Ann Sarnoff, bu durumun sadece 1 yıllık bir plan olduğunu açıkladı. Sarnoff, "Yaratıcı çözümler gerektiren benzeri görülmemiş bir dönemde yaşıyoruz" dedi. "Kimse filmleri bizden daha fazla beyaz perdeye geri döndürmek istemiyor. Fakat 2021 yılında tüm sinema salonlarının düşük kapasite ile çalışacağını unutmamak gerekiyor. Bu durumu bir şekilde dengelemeliyiz."

2020 yılı içerisinde sinema sektörü çok zor bir dönemin içinde kaldı. Muhtemelen 2021 yılında da bu durum devam edecek. Dizilerin çekimleri yavaşladı ve bölümlerde azalma oldu. Çoğu ertelendi.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 18:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 22:27
Nays bNays NBays
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 15:31
Evinde Pc ve sağlam interneti olduğu halde indirip izlemek yerine bu tarz servisleri tercih eden bir çok insan var bizdede. Tr ye geldiğinde pazardan iyi bir pay alacağı kesin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2020 14:02
HBO zaten warner bros a ait bir platform diye biliyorum. Adamlar kendi platformlarına koymuşlar filmleri
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×