Dune filminin ilk fragmanı yayınlandı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 9.09.2020 - 19:53
Frank Herbert'in 1965 yılındaki orijinal Dune romanının uyarlaması olarak karşımıza çıkacak filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Frank Herbert'in 1965 yılındaki orijinal Dune romanının uyarlaması olarak karşımıza çıkacak filmin ilk fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragmana baktığımızda epik sahneler eşliğinde filmin geçeceği mekanları görüyoruz. Aslında bu fragmanın geçtiğimiz ay içerisinde yayınlanması bekleniyordu. Ancak birkaç defa üst üste ertelenen fragman nihayet bugün paylaşıldı. Yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Dune filmi için ilk fragman yayınlandı

Uzak bir gelecekte geçen Dune, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. Baharat adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu 'baharat'tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan ve Denis Villeneuve’ın yönettiği filmin başrollerini ise, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, Charlotte Rampling, Jason Momoa ve Javier Bardem paylaşıyor.

Dune filminin ilk fragmanı yayınlandı

Dune filmi 18 Aralık'ta vizyona girecek

2020'nin merakla beklenen filmlerinden biri olan Dennis Villeneuve imzalı Dune uyarlaması 18 Aralık 2020 tarihinde sinemaseverler ile buluşacak. Arrival ve Blade Runner 2049 filmlerinden tanıdığımız Oscar adayı yönetmen Denis Villenevue'ün imzasını taşıyan ve Frank Herbert’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Dune: Çöl Gezegeni Warner Bros. Pictures ve Legendary Pictures ile ekranlara geliyor. Dune: Çöl Gezegeni, efsanevi ve duygu dolu kahraman Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor.

Doğuştan yetenekli bir genç harika bir kaderin ötesinde ile dünyaya gelmiştir, ailesinin ve ülkesinin geleceği için evrenin en tehlikeli yerine yolculuk etmesi gerekmektedir. Kötü niyetli güçler gezenin varolan en özel kaynağını ele geçirmek için birbirleriyle çatışma içindedir. İnsanlığın en yüce potansiyelini ortaya çıkarma olanağına sahip bir madde ve sadece korkularını yenebilenler kurtulabilecektir.

Son olarak siz bu film hakkında neler düşünüyorsunuz? Kimler bu filmi merakla bekliyor? Fragmanda gözünüze çarpan detaylar olursa, yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2021 20:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 16:40
Atreides'in sonic tankı nerede, Harkonenlerin devastatorları nerede? Fremenler Sarduakarlar nerede? Ben mi çok şey beklemişim? Ayrıyetten bu kılıçlar nedir? Üzgünüm ama Dune hiç yansıtılamamış. Tabi Ordos'ta gözükmüyor o da ayrı bir mevzu.
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 18:13
İlk kitapdan gidiyor tank ilk kitapda yoktu ikide var aynısı Harkonenler içinde geçerli sanırım bunun eski oyununu oynamışsınız kitapda büyük yer etmiyorlardı diğerine geçersek Fremenler var fragmanda Sardukarlarda var aynı şekilde Ordos da öyle kitapda önemi yok oyunda önemliydi.
Kılıçlar iyi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 20:31
Dünya'nın en iyi filmi geliyor! Bekleyin...
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 13:45
Yapımcılarının dediğinin aksine asla bir yüzüklerin efendisi olamayacak
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 23:44
ne içtin bilader sen :D ....
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 21:10
Güzel kafa bende isterdim böyle bilip bilmeden konuşabilmek.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 23:50
çöp oyunculuk leş aksiyon leş mantık leş renk paleti leş ötesi başrol leş mad max kopyası salakça bişi geliyo kustum....
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 13:21
Böyle trollere inanıp cevap yetiştirmeye çalışıyorsunuz :)
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 10:55
Mad max kopyası diyen çöp ağızlı arkadaşımız hiç film sektöründen anlamıyor gibi birisi şuna ilk dune filminin 1984 yılında çekildiğini söylesin.
MK Okuru
MK Okuru 10.09.2020 09:10
cahil cahil konuşmuşsun... izlediğin trailer bilim kurgu külliyatının en iyi kitaplarından birinden uyarlanma.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 20:22
Ufak tefef sıkıntılar var ama onun dışında harika olmuş birçok nokta kitaplara epey yakın Denis Villeneuve iyi iş çıkarmış tekrar
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dune filminin ilk fragmanı yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×