Dune filminin ilk teaser videosu yayınlandı

Özgür Deveci
Özgür Deveci 8.09.2020 - 19:58
Frank Herbert'in 1965 yılındaki orijinal Dune romanının uyarlaması olarak karşımıza çıkacak filmin ilk teaser videosu yayınlandı.

Frank Herbert'in 1965 yılındaki orijinal Dune romanının uyarlaması olarak karşımıza çıkacak filmin ilk teaser videosu yayınlandı. Yayınlanan videoya baktığımızda Paul Atreides karakterine hayat veren Timothée Chalamet başta olmak üzere filmin öne çıkan oyuncularını görüyoruz. Dune filminin resmi Twitter hesabından paylaşılan videoda filmin asıl fragmanının yarın yayınlanacağı da duyuruldu. Yayınlanan ilk teaser videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Filmin önümüzdeki Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor. Ancak dünyayı etkisi altına alan küresel pandemi nedeniyle her an bir erteleme haberi gelebilir. Özellikle dağıtımcı firmanın Warner Bros. olduğunu düşünürsek, büyük beklentilerle vizyona giren Tenet'ten çok memnun değiller. Zira 150 milyon dolar hasılat elde eden filmin kara geçmesi için 500 milyon dolar bandını aşması gerekiyor. O nedenle Dune için bir erteleme haberi gelirse hiç şaşırmam.

Dune filminin ilk teaser videosu yayınlandı

Dune filmi 18 Aralık'ta sinemaseverler ile buluşacak

Uzak bir gelecekte geçen Dune, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. Baharat adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu 'baharat'tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

18 Aralık 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanan ve Denis Villeneuve’ın yönettiği filmin başrollerini ise, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Zendaya, David Dastmalchian, Stephen Henderson, Charlotte Rampling, Jason Momoa ve Javier Bardem paylaşıyor. Son olarak kimler bu filmi merakla bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 00:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2020 13:15
Merakla beklediğim filmlerden.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2020 23:20
Dune dündür, bugün bugündür .
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dune filminin ilk teaser videosu yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×