DURNUVA için geri sayım başladı!

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
DURNUVA için geri sayım başladı!
Dünya MMO Oyuncularının Merakla Beklediği “Durnuva” Kayıtları Başladı

DURNUVA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI


Los Angeles, Leipzig- Almanya, Sao Paulo, Tokyo, Yongin ve Kahire kentleri ile eş zamanlı olarak yapılacak olan Game and Game Dünya Oyun Şampiyonası Türkiye elemeleri 6 – 7 Kasım tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. GameSultan'ın organizasyonunu üstlendiği turnuvanın ön kayıtları www.durnuva.com sitesine oyuncular yoğun ilgi gösteriyor.

5 Ağustos 2009, İstanbul; Zamanının İpek Yolu ticareti üzerine kurulu ve tüm dünyada büyük ilgi gören MMO oyunu Silkroad Online her yıl düzenlediği turnuva ile en iyileri belirliyor. Oyun içersinde yer alan Trader, Hunter ve Thief meslekleri üzerine kendilerini geliştiren oyuncular Los Angeles, Leipzig- Almanya, Sao Paulo, Tokyo, Yongin ve İstanbul kentlerinde düzenlenecek ön elemelerde kıyasıya mücadele edecekler. Her bölgenin en iyilerinin belirneceği ön elemeleri takiben 29 Kasım 2009’da Kore’de gerçekleşek finale katılacak olan oyuncular en iyi olmak adına yarışacaklar.

Geçen seneki turnuvada ülkemizi başarı ile temsil eden takım oyuncuları Burak Ayçelik ( İstanbul yaş: 20 ) ve Mustafa Renkçi ( Nevşehir yaş:19 ) ikinci olmuşlardı . Bu sene turnuvanın ilk etabında hakemlik yapacak olan Burak ve Mustafa yaşadıkları bu heyecan ve deneyimin hayatlarına yeni bir pencere açtığını söylediler . Türkiye organizasyonunun başında olan Sihirlikule firması ( Game Sultan ) “ 16 yaşından gün alan herkesin katılabileceği ön elemelere Diyarbakır’dan Şırnak’a, İstanbul’dan Trabzon’a, Edirne’ye tüm Türkiye’den başvurular geldi. Türkiye’nin henüz yeni tanıştığı MMO oyun sektörü adına gösterilen yoğun ilgi bizleri de çok mutlu etti. Umarız bu yıl birincilik ile ülkemize döneriz “ açıklamasında bulundu.


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.07.2024 04:55
Kalan Karakter: 300 Gönder
DURNUVA için geri sayım başladı!
İlginizi Çekebilir