Dying Light 2'de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 27.04.2021 - 17:33
Dying Light 2'de oyuncular arabalar ve ateşli silahlardan ziyade serbest koşu ve yakın dövüş mekanikleriyle haşır neşir olacaklar. Geliştirici anlatıyor.

Dying Light 2 geliştiricisi Techland, Pazartesi günü YouTube'a oyunun baş tasarımcısı Tymon Smektala'nın oyunculardan sorular aldığı bir AMA (ask me anything) videosu yükledi. Videoda dikkat çeken noktalardan biri ise Smektala'nın ilk oyundan farklı olarak DL2'de ateşli silahlar ve araçlar olmayacağını ortaya koyması oldu.

Dying Light 2 ilk oyundaki bazı özellikleri içermeyecek

Smektala'ya göre "Dying Light 2 dünyasında ateşli silah yok" çünkü medeniyet yok edildi ve insanlar artık profesyonel düzeyde silahlar yaratacak bilgiye sahip değiller. Bunun yerine oyuncular yakın dövüş silahlarına, yaylara ve el yapımı bir av tüfeğine güvenmek zorunda. Ancak bu av tüfeği etraftan elde ettiğimiz malzemeler tarafından üretilebilse de, kısa bir kullanım süresinden sonra kırılacak.

Ayrıca araçlarla ilgili olarak oyuncuların Dying Light 2 oynarken yalnızca belirli bir görevde araç kullanabilecek. Smektala, araç eksikliğinin nedenini oyuncuların Dying Light'ın DNA'sı olan parkur mekaniklerine ağırlık vermelerini isteyerek açıklıyor. Oyuncular araçlar yerine şehri dolaşmak için parkur mekaniklerini, kancalarını ve paraşütlerini kullanabilecekler.

Dying Light 2'de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

Aynı zamanda Dying Light 2 için gelen yeni bilgilerden biri ise haritasının boyutu. Smektala, haritanın neredeyse yedi kilometre kare büyüklüğünde olacağını ve içinde keşfedilecek çok sayıda "çok katlı binaların" olacağını açıkladı. Hatta öyle ki oyunda oyuncunun geçmesi gereken birkaç köprü ve gökdelen de bulunacak.

Belki de en çok merak ettiğimiz konulardan biri olan çıkış tarihi henüz netliğe kavuşmuş değil. Ancak 2021 içinde yayınlanacağını geliştirici ekip daha önce yayınladıkları bir "geliştirici güncellemesi" videosunda vurgulamıştı. Henüz serinin yeni oyunu hakkında bildiklerimiz yeni nesil konsollar için 60FPS ve 4K çözünürlükte çalışacak olması ve bütün hikayenin coop olarak oynanabileceği. Dying Light 2 PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X / S için piyasaya sürülecek. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorumlar 20
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2021 05:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2021 00:47
bence en iyisini yapmışlar sorun değil oyun efsane olacak :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2021 00:23
Aslında kendi ateşli silahlarımızı craftlasak fena olmaz ama iş işten geçmiş görünüyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2021 00:57
Walla iade ettim . Silahsiz hic bir zombi oyunu oynamadim oynamam , sopa bicak bunlarla tadi bi yere kadar , silah olsun mermi çok az olsun neyse , zaten bu oyunda ucarak kacarak oyun biter , çok saçms parkurlu oyun iğrenc ben almiyorum siz alin oynayin
MK Okuru
MK Okuru 30.04.2021 00:22
vardı makineli tüfek tabanca arbalet az da olsa vardı
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2021 08:16
1. oyunuda varmıydı dikkatli bir bak istersen :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2021 09:29
Arabanın olmaması iyi olmuş followingte araba giderken hiç zevk almıyodum parkurun çok olmadı daha iyi olmuş
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.04.2021 16:51
bu habere baya bi şaşırdım ben daha çok ateşli silahlar bekliyordum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Dying Light 2'de arabalar ve ateşli silahlar olmayacak

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×