E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek

Burak Oruç
Burak Oruç 2.03.2020 - 16:13
Dünyada yayılmaya devam eden Coronavirus tehdidi nedeniyle, birçok uluslararası etkinlik ertelenmişti. E3, 2020 Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek.

Coronavirus dünyada yayılmaya devam ediyor. 2020 yılı içerisinde gerçekleşmesi planlanan birçok etkinlik bu sebeple iptal edildi veya ertelendi. Mobile World Congress, Game Developers Conference, Hac ziyaretleri, bazı Serie A maçları iptal edilen ve ertelenen organizasyonlar arasında yer alıyor. E3 2020 için de “acaba” denilirken, son gelişme aksini göterdi. E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek.

Electronic Entertaintment Expo, daha popüler adı ile E3 etkinliği, her sene Haziran ayında Los Angeles’de düzenleniyor. Oyun dünyasının en büyük yayıncıları bu etkinliğe katılarak en büyük duyurularını buradan yapıyorlar. Dolayısıyla E3 her sene, oyun severler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Bu sene sonunda yeni nesil konsolların piyasaya çıkacak olması, bu seneki E3 bekleyişini daha da heyecanlı hale getirdi.

E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek

Bir yandan heyecanlı bekleyiş sürerken, diğer yandan sık sık bazı etkinliklerin Coronavirus nedeniyle iptal edildiğini veya ertelendiğini duyuyoruz. Özellikle büyük çaplı ve uluslararası etkinliklerde karşımıza çıkan bu durum, bizleri E3 2020’nin akıbeti için düşünmeye itmişti. Los Angeles’de henüz bir vakaya rastlanmamış olması E3 2020’nin yapılması açısından olumlu bir durumdu. Amerika’da birçok şehirde Coronavirus vakaları görüldü. Yetkililer durumu çok yakından takip ettiklerini söylüyor.

E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek

ESA (Entertaintment Software Association) E3’ü organize eden kuruluştur. Yetkililer, Vice Games’e yaptıkları açıklamalarda konuya değinmişler. ESA yetkililerinin açıklamaları şu şekilde:”Herkes durumu çok dikkatli şekilde takip ediyor. Bizim öncelikli amacımız, katılımcı firma çalışanlarının ve ziyaretçilerimizin sağlığıdır. Güvenlik ve insan sağlığını en ön planda tutuyoruz. Bizler şu anda E3 2020’nin hazırlıklarına tam gaz devam ediyoruz. Katılımcı ve ziyaretçi biletlerinin satışı devam ediyor. Haziran’da çok keyifli bir etkinlik gerçeleşecek.”

Açıklamalara göre, E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek. Ancak aynı açıklamalardaki “…takip ediyoruz..”, “…önceliğimiz sağlık…” söylemlerine baktığımızda anlıyoruz ki, Los Angeles veya yakınlarında Coronavirus tehdidi oluşması halinde bir iptal veya erteleme gündeme gelebilir. Ayrıca organiztör firma bir iptal kararı almasa dahi, katılımcı bazı firmalar etkinlikten çekilme kararı alabilirler.

Katılımcılar arasında Bethesda, Activision, Ubisoft, Microsoft gibi firmaların yer aldığı E3 2020 9 Haziran’da başlayacak. Sony’nin bu sene E3 etkinliğinde olmayacağını da hatırlatalım.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2021 22:49
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2020 14:19
başlıkta anlatım bozukluğu var
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2020 20:12
Güzel haber
Gta6
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2020 16:52
Öyle bir başlık atılmış ki, sanki Corona virüs yayılmadan önce ertelenmesi planlanıyormuş gibi anlaşılıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
E3 2020, Coronavirus nedeniyle ertelenmeyecek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×