E3 2021 etkinliği bu yıl da salgın nedeniyle iptal edildi

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 28.02.2021 - 12:29
Bu hafta yayınlanan Los Angeles şehir dökümanlarına göre E3 2021 etkinliği fiziksel ortamda yapılmayacak. Canlı yayınlar ile dijital ortamda yapılabilir.

Los Angeles Kongre ve Turizm Geliştirme Komisyonu Kurulu tarafından yayınlanan yeni bir rapor, E3 2021 için "iptan edilen canlı etkinlik" ifadelerine yer veriyor. Bir yıldır dünyayı etkisi altına alan korona virüsü nedeniyle geçen yıl da iptal edilen etkinlik, öyle görünüyor ki bu yıl çevrimiçi olarak sanal ortamda yapılacak. Ancak hala belirsizlik mevcut.

E3 2021 Los Angeles'ta fiziksel ortamda yapılmayacak, dijital ortamda karşımıza çıkabilir

Yayınlanan dökümanda Kongre kurulunun, Los Angeles Kongre Merkezi ve LA Live kompleksindeki yayın seçenekleri konusunda E3 organizatörü ESA (The Entertainment Software Association) ile birlikte çalıştığı belirtiliyor. Şehir yönetim kurulu ayrıca E3 etkinliği için 2022 ve 2023 lisansı üzerinde çalıştığını da iddia ediyor.

Bu iptal haberi, üst üste iki kez E3 etkinliğinin korona virüsü salgını nedeniyle iptal edildiğini gösteriyor. VGC tarafından açıklandığı üzere ESA, bu yaz dijital bir E3 2021 etkinliği yapmayı planlıyor. Ancak yine de büyük oyun şirketlerinin desteğine ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. Daha önce oyun yayıncılarına gönderilen E3 2021 sunum belgelerine göre, 15-17 Haziran tarihleri arasında üç günlük bir canlı yayın kapsamında etkinlik dijital ortamda gerçekleşecek.

E3 2021 etkinliği bu yıl da salgın nedeniyle iptal edildi

ESA'nın önerisine göre ise yayın etkinliği, bir hafta önceden medya önizlemeleri, tüketici platformlarında yayınlanan demolar gibi içeriklerle desteklenecek. Bununla birlikte bu yılki etkinliğin planları, endüstrinin en büyük oyun şirketlerinden oluşan şovun gidişatı üzerinde önemli etkiye sahip olan ESA'nın üyelik onayını gerektiriyor. ESA, EA, Sony ve Activision da dahil olmak üzere birkaç büyük yayıncının geçtiğimiz yıllarda etkinliği terk etmesiyle E3'ü yeniden düzenlemekte büyük zorluklar çekiyor. Geçen yıl gözlemlediğimiz üzere EA ve Ubisoft gibi büyük yayıncılar, kendi dijital etkinlikleri (EA Play Live, Ubisoft Forward gibi) ile oyunlarının sunumunu yaparak da büyük bir başarı yakaladılar.

Görünen o ki E3 2021 konusu hala kesinleşmiş değil. Ancak pandemi nedeniyle fiziksel ortamda yapılması fikri tamamen iptal edilmiş durumda. Büyük yayıncılar da kendi etkinliklerini düzenleyerek başarılı olduklarından, dijital ortamda bir E3 görsek bile bunun ne kadar heyecan verici ya da geçerli olacağı tartışma konusu. Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 16.04.2021 14:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 10:53
Bahaneye bak. Gamescon gibi online yaparlar isteseler de uğraşasıları yok galiba. Gerçi zaten oyunda yok çıkan bu yık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2021 00:35
İsabet olmuş. Önümüzdeki 2 sene oyun yok zaten
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 14:44
Tabiki evil within 3
Kalan Karakter : 300 Gönder
E3 2021 etkinliği bu yıl da salgın nedeniyle iptal edildi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×