E3'ün ardından

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
E3'ün ardından

Alkan Adakaner

Bu yıl ki E3 benim için büyük sürprizlerle doluydu. PSP ve Nintendo DS gibi yeni nesil portable sistemlerin grafik kalitesi çok şaşırtıcıydı. Küçüçük aletlerin yeni nesil konsollara yaklaşması inanılır gibi değil. Bunun yanında bir çok konsol oyunu açıklandı veya daha önce açıklanmış olanlar hakkında yeni bilgiler verildi. Xbox'ta Halo2'nin E3 gösterimi büyüleyiciydi. Gamecube'te ise Resident evil 4 ve Metroid Prime 2: Echoes hakkındaki yeni bilgiler ile Legend of Zelda'nın baş döndürücü realistik versiyonu sayesinde Nintendo E3'e damgasını vuran konsol firması oldu hiç kuşkusuz. PS2'de GTA:San Andreas, Gran Turismo 4 ve MGS 3 gibi oyunların gösterimi yapılsa da Sony hayranlarının beklentisini karşılayamadı. Bunun en büyük sebebi de hiç kuşkusuz PSP'ye bütün çalışmalarını odaklamış olmalarıydı.

Arda Gündüz

Renkli bir E3 fuarı geride kaldı. Sanırım bu seneki E3, ziyaretçilere unutulmayacak anlar yaşatıı, çünkü bu sene beklenen birbirinden kaliteli o kadar çok oyun var ki. Mesela bir Half-Life 2 ziyafeti için nelerimi vermezdim ben. Bizim de ileride böyle organizasyonlara imaz atmamızı o kadar çok istiyorum ki. Düşünsenize en son oyunlar etrafınızda fink atıyor, ve hatta daha çıkmamış oyunları bile oynama imkanına sahip oluyorsunuz. Şey, Sayın Murat Oktay, beni seneye E3'e gönderir misiniz lütfen?

Emre Günen

Bir E3 fuarı daha geride kaldı. Bu sene büyük bir heyecanla takip ettiğimiz fuarda, maalesef oyun dünyasını sarsacak derecede kaliteli yapımlarla pek fazla karşılaşamadık (belki de fazla şeyler bekliyorduk). İyisiyle kötüsüyle biten fuarda, genelde stant sahibi her firma tek bir oyunu öne çıkartmayı tercih etti. Uzun zamandır beklediğimiz ve bir sürü videolarını izlediğimiz; Doom3 ve Half-Life 2, yeni videolarını yayınlasa da oyun kamuoyu görüntülere mütemadiyen alışık olduğumuzdan belki de, pek beyeni toplayamadı. Kim ne derse desin, fuarın en büyük beğeni toplayan oyunları Halo 2 ile Resident Evil 4 oldu. Özellikle Halo 2'nin tanıtım videolarında basın mensuplarının alkışları hiç eksik olmadı. Geliştirilen fizik motoru ve grafikleriyle öne çıkan Halo 2'nin haricinde bir başka göz bebeği de Resident Evil 4'du. Olağanüstü atmosferi, grafikleri ve korkuyu iliklerimize kadar hissettirecek yenilikleriyle, ziyaretçilerin akıllarına kazındı. Sony'nin PSP, Nintendo'nun da DS isimli el konsolları ilk tanıtımlarını yaparken birbirlerinin rakipleri olmadıklarını ve farklı kesimlere hitap ettiklerinin altını çizdiler. Geriye kalan tüm oyunlar, normal diye nitelendireceğimiz sınıfta olduklarından, E3 fuarının, iki el konsolu ve birkaç önemli oyun haricinde biraz sönük geçtiğini kabul etmeliyiz.

Murat Oktay

Şu fuara Doom 3 ya da Half Life 2 yetişecekti ki mutlu olacaktık. Ayrıca seneye E3'e gitmeye hevesi olanlar kendini şimdiden ona layık olduğunu ispatlasınlar derim.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 15:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
E3'ün ardından

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×