eBay Türkiye faaliyetlerini durduruyor, Gittigidiyor kapanıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 20.06.2022 - 10:41
eBay Türkiye pazarından çekileceğini açıkladı. Gittigidiyor'u kapatmaya hazırlanan firma konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Gittigidiyor ülkemizdeki en eski satış platformlarından birisi. 2011 yılında eBay tarafından satın alınan firmanın kapatılacağı açıklandı. Kısacası eBay Türkiye faaliyetlerini Gittigitiyor'u kapatarak sonlandırma kararı aldı.

eBay Türkiye pazarından çekileceğini açıkladı

2011 yılında Gittigidiyor'u satın alarak iştiraklarından biri haline getiren eBay, aldığı bazı kararlar sonucu Türkiye'deki rekabete ayak uyduramadı diyebiliriz. Bu kapanma kararının stratejik ama zor bir karar olduğunu belirten firma, kapanma takvimi hakkında da bazı bilgiler paylaştı.

eBay Türkiye faaliyetlerini durduruyor, Gittigidiyor kapanıyor

Yapılan açıklamaya göre satıcılar bundan sonra site üzerinde yeni ürün listelemesi yapamayacaklar. 18 Temmuz itibariyle ise satın alma işlemleri de sona erecek. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"eBay platformdan çıkış için GittiGidiyor'daki alıcı ve satıcılarla yakın bir biçimde çalışacak. Bugün itibarıyla satıcılar yeni ürün listeleyemeyecek ve 18 Temmuz itibarıyla alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcı ve satıcılar 5 Eylül'e kadar hesaplarına erişebilecek. GittiGidiyor'un kapatılmasının eBay'in ikinci çeyrek ve 2022 yılı sonuçlarına bir etkisi olması beklenmiyor. GittGidiyor 2022 ilk çeyrek itibarıyla eBay'in toplam konsolide aktif kullanıcı sayısına 4 milyonluk katkıda bulunmuştur."

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 20:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2022 01:08
Ebay olarak girseydi ya da ebay’den alısverişi kolaylaştırsaydı keşke. YaZık oldu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.06.2022 15:45
Ebay bu zamana kadar ne gibi faliyet yaptıda türkiye pazarından çekiliyor ? 10-15 liralık kupon dağıtıyorlar alt limit 100-150 tl arasında değişiyor halbuki limit koymasalar %40 -50 arasında satışlar artardı.. Hepsiburada papel veriyor altlimit yok mesela mecbur ufakta olsa birşey alıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
eBay Türkiye faaliyetlerini durduruyor, Gittigidiyor kapanıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×